KWP w Bydgoszczy wyróżniona nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Data publikacji: 23.06.2016

KWP w Bydgoszczy „za działania służące zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego” znalazła się wśród laureatów szesnastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To prestiżowe wyróżnienie wręczył Komendantowi Wojewódzkiemu insp. Pawłowi Spychale Marszałek Województwa Pan Piotr Całbecki, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Toruniu.

Wczoraj (22.06.16), podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu zostały wręczone Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wyróżnienia te przyznawane są za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej oraz biznesowej. Wśród laureatów znalazła się Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, która została doceniona w kategorii fundusze unijne „za działania służące zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego”.

Jak czytamy w uzasadnieniu: „Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy równolegle z realizacją ustawowych zadań polegających przede wszystkim na ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego, aktywnie pozyskuje środki unijne na realizację przedsięwzięć udoskonalających warunki obsługi mieszkańców regionu. Jednostka wdrożyła siedem przedsięwzięć infrastrukturalnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013, z czego na szczególną uwagę zasługuje „Budowa platformy telekomunikacyjnej integrującej systemy łączności na Stanowiskach Kierowania Policji w garnizonie kujawsko-pomorskim”. W ramach projektu stworzono rozbudowaną, wielofunkcyjną infrastrukturę integrującą systemy telekomunikacyjne i radiokomunikacyjne. Wdrożenie tych nowoczesnych rozwiązań przełożyło się na usprawnienie pracy funkcjonariuszy policji w całym regionie oraz bardziej efektywne zarządzanie”.

Prestiżowe wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Pana Piotra Całbeckiego odebrał Komendant Wojewódzki insp. Paweł Spychała.

Nie po raz pierwszy Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy znalazła poklask za swą działalność. W 2013r. wygraliśmy diament regionu w kategorii bezpieczeństwo w plebiscycie „Diamenty regionu Kujawsko-Pomorskiego”, którego organizatorem był m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źrodło: KWP Bydgoszcz