Sukces bielskiego siłacza

Data publikacji: 21.06.2016

Sukces bielskiego siłacza

W dniach 15-18 czerwca w miejscowości Gyuala na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc. Bielski garnizon reprezentował sierż. Konrad Adamaszek pełniący na co dzień służbę w SPPP Bielsko-Biała.

Wywalczył on I miejsce w kategorii do 75 kg Open w wyciskaniu sztangi leżąc z zaliczonym ciężarem 170 kg. W trwających trzy dni zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z całej Europy. Nie było łatwo, ponieważ sędziowie bardzo restrykcyjnie podchodzili do oceniania, czego najlepszym przykładem może być fakt, że blisko połowa wszystkich podejść zawodników kończyła się niepowodzeniem.

"To kolejny krok do realizacji moich marzeń, bardzo cieszę się z osiągniętego wyniku, do występu musiałem zrzucić 9 kg w półtora miesiąca aby zmieścić się w limicie wagowym - udało się. Teraz tydzień zasłużonego odpoczynku, a od lipca będę się przygotowywał do październikowego występu na Mistrzostwach Świata w Niemczech. Dziękuje wszystkim którzy pomagali mi w przygotowaniach do zawodów, szczególnie mojej dziewczynie, która towarzyszyła mi i wiernie kibicowała. Kolejny cel na ten rok został osiągnięty! Postaram się nie zawieść wszystkich i dać z siebie jeszcze więcej na kolejnych występach".

 

Źródło: KMP Bielsko-Biała