Informacyjny Serwis Policyjny

Służą pomocą nie tylko w służbie

Zamieszczony Data publikacji 15.06.2016

Kolejny raz, policjanci uwrażliwieni na cierpienie innych udowodnili, że nie tylko w codziennej służbie wspierają i pomagają. Po raz szósty policjanci z Piekar Śląskich, strażacy i funkcjonariusze służby więziennej wraz z zaprzyjaźnionymi motocyklistami ruszyli w trasę Odlotowego Rajdu Motocyklowego. Po raz pierwszy w historii rajdu uczestników odwiedził młody przyjaciel, któremu postanowili pomóc w chorobie.

Po spotkaniu z Panią Prezydent Piekar Śląskich spod Kopca Wyzwolenia ruszyło spore grono uczestników, które po kilku przygodach na trasie, urosło do blisko 130 uczestników, 80 motocykli i kilku samochodów. Tym razem na miejsce spotkania wybrali polskie Roztocze, a bazą rajdu był ośrodek w Suścu, niedaleko Zamościa. Jeden z dni wyjazdu – sobota - był szczególny. Po raz pierwszy w historii, uczestników rajdu odwiedził młody przyjaciel, któremu postanowili pomóc w chorobie.

W tym roku wsparcie ORM-otu zostało skierowane do Szymona Pierza - syna policjanta KPP Tarnowskie Góry, który od kilku lat wykazuje się wielką niezłomnością charakteru w walce z chorobą. Szymon wraz z bratem Filipem i rodzicami przybyli do ośrodka już koło południa i spędzili tam dwa dni. Podczas wieczornego spotkania, główny bohater otrzymał skarbonkę wypełnioną datkami, upominki i pamiątki m.in. płyty z autografami Dawida Podsiadło i zespołu Oberschlesien. Prezentami został także obdarowany jego brat bliźniak.

Pierwszy dzień upłynął na chwilowym odpoczynku po blisko 400 km trasie, a następnie na wspólnej zabawie przy grillu i ognisku. Tego dnia ostatni uczestnicy zjeżdżali na Rajd jeszcze po północy. Drugi dzień rajdu zgodnie z tradycją został poświęcony na zwiedzanie okolicy na dwóch kołach. Motocyklowa brać zaczęła się rozjeżdżać skoro świt, a najwytrwalsi zrobili ponad 300 km. Większa grupa po obiedzie wyjechała na wycieczkę do Zwierzyńca.

6. Odlotowy Rajd Motocyklowy zorganizowany został przez policjantów KMP Piekary Śląskie: kom. Roberta Klimka, st. asp. Piotra Świtałę oraz funkcjonariusza służby więziennej por. Mariusza Świętka.


Źródło: KWP w Katowicach

 

  • 6. Odlotowy Rajd Motocyklowy #1
  • 6. Odlotowy Rajd Motocyklowy #2
  • 6. Odlotowy Rajd Motocyklowy #3
  • 6. Odlotowy Rajd Motocyklowy #4
  • 6. Odlotowy Rajd Motocyklowy #5
  • 6. Odlotowy Rajd Motocyklowy #6
  • 6. Odlotowy Rajd Motocyklowy #7
  • 6. Odlotowy Rajd Motocyklowy #8
  • 6. Odlotowy Rajd Motocyklowy #9
 
powrót
drukuj