Mistrzostwa Policji w Strzelaniu 2016

Data publikacji: 14.06.2016

11 czerwca 2016 r. po raz ósmy w Szkole Policji w Katowicach zorganizowano Mistrzostwa Policji w Strzelaniu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a w organizację aktywnie włączyły się Zarząd Główny i Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów. Do udziału w zawodach zaproszeni zostali przedstawiciele Policji oraz innych krajowych służb mundurowych.

Ogółem w mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba 181 osób startujących w konkurencji indywidualnej oraz 40 reprezentacji w konkurencji drużynowej.

Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa, doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz wymiana doświadczeń z zakresu strzelectwa policyjnego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: strzelaniu dokładnym oraz strzelaniu dynamicznym.

W tym roku naszej reprezentacji w składzie nadkom. Krzysztof Fojcik, podkom. Tomasz Głuchowski, st. asp. Adam Hetman oraz st. asp. Tomasz Bujoczek udało się odzyskać tytuł drużynowego mistrza polski Policji, który wywalczyli w latach 2012, 2013 i 2014. Drugie miejsce zajęła drużyna Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W klasyfikacji indywidualnej rekordowym wynikiem 305 pkt zwyciężył  nasz zawodnik Tomasz Bujoczek. Drugie miejsce wynikiem 290 pkt zajął Grzegorz Orłowski z Biura Ochrony Rządu. Trzeci był również nasz zawodnik – Adam Hetman, uzyskując 289 pkt. Wśród pań najlepszą zawodniczką mistrzostw była Roksana Badach z Biura Ochrony Rządu.

Puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji i Komendanta Szkoły Policji w Katowicach oraz nagrody ufundowane przez Zarząd Główny oraz Zarząd Szkolny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów wręczyli Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach dydaktycznych insp. Jarosław Gałuszka oraz przewodniczący Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów Grzegorz Łagódka.

Źródło: Szkoła Policji w Katowicach