Stołeczne eliminacje do XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji

Data publikacji: 13.06.2016

Rozpoczęły się eliminacje na szczeblu Komendy Stołecznej Policji do „XVI Kynologicznych Mistrzostw Policji”. W trakcie zawodów sprawdzone zostaną umiejętności przewodników i psów służbowych w kategorii patrolowo-tropiącej. Najlepszy ze swoim psem reprezentować będzie stołeczny garnizon w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 5-9 września w Sułkowicach.

Przez 5 dni 24 przewodników policyjnych psów z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, komend powiatowych w Mińsku Mazowieckim, Nowym Dowrze Mazowieckim, Babicach, Otwocku, Piasecznie i Wołominie będzie się zmagać w kilku różnych konkurencjach. Pierwszego dnia sprawdzali swoją wiedzę podczas testu oraz umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym. Przez kolejne cztery dni będą pokonywać przeszkody terenowe, tropić ślady ludzkie, prowadzić pościg bez kagańca za napastnikiem i bronić przewodnika podczas konwoju. Będą również mieli za zadanie odszukać ukrytą osobę w terenie.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwają policyjni eksperci i specjaliści Wydziału Prewencji KSP oraz Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP. Sędzią głównym zawodów jest ekspert kom. Robert Gierej.

Dwa lata temu podczas stołecznych eliminacji w tej samej kategorii pierwsze trzy miejsca zajęli policjanci z Mińska Mazowieckiego. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się ostatniego dnia, podczas ogłoszenia wyników.

Przewodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów w rozegranych konkurencjach, będzie reprezentować Komendę Stołeczną Policji w finale ogólnopolskim, który zaplanowano w dniach 5-9 września br. w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

Źródło: KSP