Oddali cześć pamięci Policyjnego Weterana misji zagranicznych

Data publikacji: 06.06.2016

W dniu 04.06.2016 r. funkcjonariusze XXVI rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie, którzy odbywają szkolenie przedmisyjne w Szkole Policji w Słupsku, w tydzień po obchodach Dnia Weterana (29.05) oddali cześć pamięci Policyjnego Weterana misji zagranicznych podinsp. Andrzeja Kaczora. Uroczystość odbyła się na grobie weterana, gdzie policjanci złożyli kwiaty i zapalili świece. Ponadto w trakcie uroczystości, Dowódca Jednostki, odczytał fragment książki Marka Górnickiego „Misyjne wspomnienia” dotyczący ostatniego patrolu podinsp. Andrzeja Kaczora.

Centralne Obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa i Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ odbyły się w dniu 29 maja w Warszawie.

Współorganizatorem Obchodów było Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP po raz czwarty koordynowało działania
i przedsięwzięcia za które odpowiadała Policja. W naszych działaniach byliśmy wspierani przez Komendę Stołeczną Policji, Biuro Komunikacji Społecznej i Gabinet Komendanta Głównego Policji.

W opinii uczestników, weteranów - funkcjonariuszy i weteranów – funkcjonariuszy w stanie spoczynku którym nadano Odznakę Honorową „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej” Święto wypadło okazale – „czuliśmy się dopieszczeni”.

No cóż… spotkajmy się za rok – o tej samej porze.


Źródło: BMWP KGP