Policjanci podarowali czytelnikom blisko setkę książek

Data publikacji: 06.06.2016

Kilkadziesiąt pozycji literackich z rąk stróżów prawa trafiło na biblioteczne półki. Książki w imieniu mundurowych przekazał podinsp. Mariusz Klepek – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Żorach.

Policjanci podarowali zebrane lektury odwiedzając wypożyczalnię w ramach "Nocy Bibliotek". Impreza odbyła się w mieście po raz pierwszy, a jej inaugurację zaakcentowały policyjne sygnały.

"Wolno czytać" pod takim hasłem w minioną sobotę przebiegała, zorganizowana po raz pierwszy żorska "Noc Bibliotek". Kulturalnemu wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji. Spotkanie autorskie ze znaną pisarką, seans filmowy, kalambury, czy warsztaty kodowania. Jedną z akcji, jaka odbyła się w ramach imprezy była wymiana książek. Policjanci włączyli się w tą inicjatywę, jednak zamiast wymieniać postanowili podarować czytelnikom zebrane książki. Blisko setka pozycji literackich z ich rąk trafiła na biblioteczne półki.

Mundurowi z Żor od lat wspierają biblioteki i czytelnictwo. Co roku uczestniczą w ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Czytają w przedszkolach, bibliotece, a nawet w szpitalu. Biorą też aktywny udział w wielu innych imprezach czytelniczych i nie pierwszy raz organizują zbiórki książek. Sami też chętnie sięgają po nowości wydawnicze wyznając zasadę, że podróże literackie wzbogacają człowieka i są odskocznią od trudów codziennej, niełatwej służby.


Źródło: KWP Katowice