Przedstawiciele WSPol na targach Pro Defense
Pro Defense to największe w Europie przedsięwzięcie, które łączy w sobie Targi Proobronne i Kongres Organizacji Proobronnych z Polski i innych krajów członkowskich NATO. W tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli największej formacji mundurowej dbającej o bezpieczeństwo obywateli w Polsce.
Od 2 do 5 czerwca 2016 r. w ostródzkich halach targowych odbywały się pierwsze i największe w Polsce i Europie Targi Proobronne „Pro Defense”. Na odwiedzających to wydarzenie czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez licznych wystawców – przedstawicieli służb mundurowych, m.in. Wojska, Policji, Straży Pożarnej czy Straży Granicznej. Wśród setek stoisk promocyjnych, swoje stoisko zaprezentowała Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Każdy, który przyszedł w ciągu tych czterech dni na targi mógł zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz wydawniczą szczycieńskiej Uczelni, nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, zobaczyć wyposażenie policjantów ruchu drogowego i prewencji czy wziąć udział w pokazie obezwładniania niebezpiecznych przestępców. Na fascynatów militariów czekały jednostki broni palnej wykorzystywane w szkoleniu funkcjonariuszy służb podległych MSWiA, kamizelki kuloodporne oraz kaski ochronne. Nie lada gratką dla mniejszych i większych uczestników targów była możliwość postrzelania z markerów – broni używanej w paintball`u.
Polska Policja zaprezentowała podczas targów również pojazdy wykorzystywane podczas codziennej służby.
Targi Proobronne „Pro Defense” były również znakomitą okazją do porozmawiania o bezpieczeństwie państwa. W czasie targów Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zorganizowała dwie całodniowe konferencje. W pierwszej konferencji pt. Przygotowania proobronne na rzecz bezpieczeństwa wewnętrznego państwa, w której prelegentami byli m.in. insp. dr Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, gen. Valerii Sereda – Rektor Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Spraw Wewnętrznych Ukrainy czy Darius Zukauskas – Szef Komendy Głównej Policji Okręgu kowieńskiego wypracowywano założenia teoretyczne funkcjonowania organizacji proobronnych na potrzeby bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.
W drugiej do głosu doszli studenci Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy dyskutowali na temat współczesnych wyzwań dla bezpieczeństwa i obronności państwa oraz kształtowaniu postaw patriotycznych.
Źrodło: WSPol Szczytno