Dzień Dziecka z Parą Prezydencką w Ełku

Data publikacji: 02.06.2016

Jest taki dzień – jedyny w roku – gdy w szczególny sposób dziękujemy im za to, że są. W Dniu Dziecka, bo o nim mowa, na twarzach młodszych, ale i starszych nie mogło zabraknąć uśmiechu na twarzy. W całej Polsce z okazji tego wydarzenia organizowane są różne pikniki, festyny. W XI już Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka w Ełku – na którym obecna była Para Prezydencka – udział wzięli przedstawiciele Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

1 czerwca w wielu krajach obchodzony jest Dzień Dziecka. To właśnie z tej okazji na Placu Jana Pawła II w Ełku tłumnie zjawiły się całe rodziny z dziećmi. Organizatorzy, którymi byli Caritas Diecezji Ełckiej oraz Urząd Miasta Ełk nie zapomnieli o zapewnieniu wielu interesujących atrakcji. Wśród przedstawicieli służb mundurowych, na pikniku nie mogło zabraknąć pracowników i policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Tego dnia na odwiedzających stanowisko promocyjne Uczelni czekały gry oraz konkursy z nagrodami, a także stanowisko daktyloskopijne. Dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych uczestników pikniku cieszył się sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez policjantów podczas tłumienia zamieszek. Każdy mógł w tym dniu poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji, zakładając na siebie kamizelkę, kask, biorąc w rękę tarczę oraz pałkę, a na koniec zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Na pikniku swoją obecnością zaszczyciła obecnych na Placu Jana Pawła II Para Prezydencka, która do Ełku przybyła, by wręczyć laureatom konkursu rysunkowego pt. „Co najbardziej lubię w Polsce” nagrody, a także złożyć wszystkim dzieciom życzenia z okazji ich święta.

„[…] Chciałem życzyć wszystkim dzieciom - i tym najmłodszym i tym także już dużym czy wręcz dorosłym - szczęścia. To jest chyba rzecz najważniejsza, żeby mieć to poczucie szczęścia związane także z poczuciem bezpieczeństwa, w takim zwykłym życiu codziennym […] – mówił Pan Prezydent RP.

Pan Andrzej Duda życzył również dzieciom, by zawsze były obok nich osoby, które je kochają: „[…] Aby zawsze obok was był ten ktoś, kto jest życzliwy i kto obdarza was miłością. Czy tą miłością rodzicielską, czy tą miłością przyjacielską, czy tą miłością rodzinną po prostu, czy później miłością małżeńską, kiedy jesteśmy już dorosłymi dziećmi, ale zawsze pozostajemy dziećmi swoich rodziców […]”

Kilka słów do dzieci skierowała również Pierwsza Dama - Pani Agata Kornhauser-Duda: „[…] Dzisiaj, drogie dzieci wasze święto, wielkie piękne święto i warto, żeby to święto było dniem radości, uśmiechu, miłości, ale przede wszystkim byśmy byli wszyscy razem: dzieci z rodzicami, z dziadkami, ze swoimi opiekunami, z rodzeństwem. Z okazji tego waszego wielkiego święta życzę wam przede wszystkim, żebyście zdrowo rosły w atmosferze miłości i szacunku, żebyście były pełne optymizmu, pogody ducha, żeby wasze dzieciństwo było jak najdłużej beztroskie, w bliskości z rodzicami […]”, a także Prezydent Ełku - Pan Tomasz Andrukiewicz:  „[…]Chciałbym życzyć wszystkim dzieciom - i tym najmłodszym i tym także już dużym czy wręcz dorosłym - szczęścia. Chciałbym życzyć, żebyście byli szczęśliwi, bo to jest chyba rzecz najważniejsza, żeby mieć to poczucie szczęścia związane także z poczuciem bezpieczeństwa w takim zwykłym życiu codziennym[…]”.

Na festynie - prócz przedstawicieli Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w tym Komendanta-Rektora Pana insp. dr. hab. Piotra Bogdalskiego, Polską Policję reprezentowali również Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie Pan insp. Tomasz Klimek oraz podlegli mu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ełku, którzy zaprezentowali uczestnikom wydarzenia pojazdy oraz sprzęt policyjny w tym m.in. radiowozy, motocykle, broń służbową, a także psy służbowe.

Źródło: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie