Międzynarodowe Zawody Jeździeckie Policji Grand Prix Brno 2016

Data publikacji: 02.06.2016

Śląscy policjanci wzięli udział w międzynarodowych zawodach jeździeckich, które odbyły się pod koniec maja w Brnie. Reprezentowali oni polską policją wśród 32 zawodników z 7 krajów. Jeźdźcy i konie rywalizowali w dwóch konkurencjach - parkurze policyjnym oraz w próbie terenowej crossowej. Obaj nasi reprezentanci startowali na młodych koniach, które są w trakcie szkolenia i zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.

W dniach od 27 do 29 maja 2016 roku w Brnie w Republice Czeskiej odbyły się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie Policji Grand Prix Brno 2016. Do rywalizacji stanęło 32 zawodników z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii oraz Węgier. Polską policję reprezentowała drużyna z Zespołu Konnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie w składzie asp. Karol Molęda na koniu Toszek i st.post. Michał Porcek na koniu Pikador.

Zawody składały się z dwóch głównych konkurencji:

  1. Parkur policyjny- zadaniem jeźdźców było wykonanie w jak najkrótszym czasie następujących zadań: przejazd pod kurtyną z pustych, szeleszczących butelek, strzelanie do balonów, przejazd po równoważni po wcześniejszym przejściu przez tłum, pokonanie przeszkód przy jednoczesnym zrzucaniu pachołków przy użyciu pałki, przejazd przez płonącą przeszkodę. Wszystkie te zadania pozwalały ocenić sprawność i opanownie jeźdźców oraz koni. W tej konkurencji nasi zawodnicy zajęli 14 i 28 miejsce.
     
  2. Próba terenowa crossowa - w jej skład wchodziły przeszkody naturalne (rów z wodą, kłody, ławki itp.), z którymi jeźdźcy mogą spotkać się w codziennej służbie oraz klasyczne przeszkody parkurowe. W tej konkurencji nasi zawodnicy uplasowali się na 11 i 29 miejscu.

Nasi jeźdźcy nie walczyli w tym roku o miejsca w czołówce, ale konie na których startowali w zawodach od niedawna są w służbie i cały czas się szkolą. Udział w konkurencjach był dla nich kolejnym etapem doskonalenia umiejętności i mamy nadzieję, że w przyszłości będą się plasowały na wyższych lokatach.

Źródło: KWP w Katowicach