Śląscy policjanci nagrodzeni przez Komendanta Głównego Policji

Data publikacji: 01.06.2016

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk nagrodził policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Wyróżnieni, to policjanci z wydziału kryminalnego, którzy rozwiązali sprawę głośnego zabójstwa z kwietnia tego roku. W imieniu Generała nagrody wręczył stróżom prawa Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

Stróże prawa otrzymali nagrody pieniężne za szczególne zaangażowanie w służbie i rozwiązanie skomplikowanej spawy zabójstwa, do którego doszło w Gliwicach. W kwietniu na brzegu rzeki Kłodnicy znaleziono walizkę, w której znajdowały się zwłoki nieznanego wówczas mężczyzny. Policjanci szybko ustalili, kim była ofiara i już po dwóch dniach zatrzymali podejrzanego o popełnienie tego makabrycznego czynu. Więcej o zdarzeniu można przeczytać – TUTAJ...

Skuteczne działanie policjantów docenił Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, który wyróżnił pięciu kryminalnych z gliwickiej jednostki policji nagrodami pieniężnymi. W imieniu Generała nagrody wręczył stróżom prawa Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński w obecności swojego zastępcy nadkom. Mariusza Krzystyniaka, nadzorującego pion kryminalny.W uroczystości udział wzięli również: Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach podinsp. Katarzyna Żurowska oraz Komendant Miejski Policji w Gliwicach insp. Dariusz Augustyniak.

 

Źródło: KWP Katowice