Wspólnie z ABW oddawali krew

Data publikacji: 30.05.2016

Działający przy KWP w Bydgoszczy Klub Honorowych Dawców Krwi zaprosił do wspólnego oddawania krwi funkcjonariuszy i pracowników bydgoskiej Policji oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Na apel klubu odpowiedziało tym razem 35 osób. Tym samym, Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zyskało dodatkowe 11 litrów życiodajnego płynu.

Ponadto, w trakcie akcji oddający krew chętnie ofiarowali również czekolady i inne słodycze dla dzieci z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ul. Stolarskiej, aby sprawić najmłodszym przyjemność z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

Wszystkim osobom, które włączyły się w akcję pomocy innym, oddały krew oraz łakocie dla dzieci, bardzo dziękujemy i prosimy o więcej! Kolejna akcja odbędzie się w okresie wakacyjnym, w którym niestety istnieje zwiększone zapotrzebowanie na krew. Każda jej kropla jest na wagę złota, więc nie róbmy sobie urlopu od pomagania innym.

Wszystkich chętnych zapraszamy już 5 sierpnia 2016 r. do Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy przy ul. Poniatowskiego 7.


Źródło: KWP Bydgoszcz