Policyjne pokazy atrakcją majówki konnej w Pszczynie

Data publikacji: 23.05.2016

Pokonywanie płonących przeszkód, demonstracja odwagi koni i popisy jeździeckie chorzowskich policjantów były nie lada gratką dla osób, które w niedzielne popołudnie odwiedziły Pszczynę. Widzowie mogli podziwiać stróżów prawa na czele parady konnej zatytułowanej „Za mundurem panny sznurem” oraz policyjny pokaz zawierający elementy wykorzystywane w codziennej służbie.

W tym roku kolejny raz można było zobaczyć w Pszczynie konie i jeźdźców. Po raz pierwszy jednak policję konną. Nie zabrakło konkursu powożenia, pokazu musztry konnej, władania lancą oraz szablą, parady konnej, konkursów zręcznościowych dla jeźdźców i... niespodzianki przygotowanej przez chorzowskich policjantów.

Ich pokaz wzbudził najwięcej emocji na widowni. Stało się to za sprawą niemalże kaskaderskich popisów jeźdźców i ich wierzchowców. Konie i dosiadający ich mundurowi, musieli zmierzyć się z ogniem, dymem, hałasem i niezwykle niekomfortową dla zwierząt szeleszczącą, ograniczającą widoczność niebieską płachtą. Prezentacja umiejętności w wykonaniu policji konnej z Chorzowa miała uzmysłowić wszystkim jak wiele czasu i trudu trzeba poświęcić, aby tak doskonale wyszkolić zwierzę i jak dużą siłą dysponują tego typu oddziały.

 

Źródło: KWP Katowice