II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej wygrał Oskar

Data publikacji: 16.05.2016

Ponad 12 tys. złotych to najważniejszy wynik „II Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” pod hasłem „Policja - Dzieciom”, objętego honorowym patronatem przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie 9-letniego Oskara chorego na białaczkę. A wszystko to dzięki 200 policjantom reprezentującym 18 jednostek garnizonu dolnośląskiego, którzy wzięli udział w zmaganiach nie tylko na murawie, ale także w walce o zdrowie chłopca.

 

Kiedy rok temu jaworscy policjanci zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej dla chorych dzieci obiecali, że nie będzie to jednorazowa akcja. W miniony, szczęśliwy jak się okazało piątek 13 maja, dotrzymali słowa. Na stadionie miejskim w Jaworze odbył się „II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej” o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze pod hasłem „Policja – Dzieciom”. Przedsięwzięcie to zostało objęte honorowym patronatem przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusza Golanowskiego.

 

Policjanci z Jawora systematycznie włączają się w pomoc chorym dzieciom. Tym razem zaprosili jednak do wspólnego działania swoich kolegów z całego Dolnego Śląska. Do boju nie tylko na murawie, lecz również o zdrowie 9-letniego Oskara, który od ponad roku zmaga się z chorobą nowotworową stanęły drużyny reprezentujące Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu (Wydział Konwojowy oraz Komisariat Kolejowy i Oddział Prewencji Policji), Komendy Miejskie i Powiatowe Policji z Legnicy, Wałbrzycha, Wrocławia, Jawora, Kłodzka, Lubania, Lubina, Oleśnicy, Polkowic, Strzelina, Środy Śląskiej, Wołowa, Ząbkowic Śląskich, Zgorzelca, Złotoryi oraz Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Legnicy.

 

Emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom turnieju do ostatniej chwili. Na murawie zwyciężyli policjanci z KWP we Wrocławiu (reprezentujący Komisariat Kolejowy i Oddział Prewencji Policji) pokonując w finale drużynę z KMP w Wałbrzychu.

 

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Błażej Gromniak z KMP w Wałbrzychu, najlepszym bramkarzem okazał się Henryk Grabowski z KPP w Zgorzelcu, natomiast puchar króla strzelców trafił do rąk Rafała Siczek z KMP w Wałbrzychu. Najładniejszą bramkę turnieju zdobył Przemysław Taborski z KWP we Wrocławiu, najlepszą paradę bramkarską zaprezentował Paweł Stawiarski z KPP w Jaworze, natomiast puchar dla najstarszego zawodnika otrzymał Władysław Szmyd z KPP w Polkowicach. Puchar Fair Play z Jawora wywiozła natomiast reprezentacja Techników Kryminalistyki z KMP we Wrocławiu. Warto jednak podkreślić, że wszyscy tego dnia grali w jednej drużynie, której celem było wspomożenie leczenia chorego 9-latka.

 

Po turnieju policjanci przystąpili do licytacji prowadzonych przez panie z Komitetu Społecznego „Skorupiakom mówimy NIE!”, które aktywnie włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia. Funkcjonariusze i zaproszeni goście otworzyli nie tylko swoje serca, lecz również portfele bowiem zebrano kwotę ponad 12200 zł. Tym samym pobito ubiegłoroczny rekord, kiedy uzyskano 10 tysięcy złotych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie Oskara. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku jaworscy policjanci współtworzyli 3 charytatywne przedsięwzięcia, podczas których udało się zgromadzić ponad 35 tysięcy złotych przeznaczonych na leczenie chorych dzieci.

 

Chociaż II Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Policji Dolnośląskiej „Policja – Dzieciom” przeszedł do historii, funkcjonariusze z Jawora deklarują kontynuowanie tej szczytnej inicjatywy. Kierując się dewizą „Gramy – Pomagamy” zapewniają, że za rok spotkają się w jeszcze większym gronie pragnąc pomóc kolejnej osobie, która będzie potrzebowała wsparcia.

 

Źródło: KWP we Wrocławiu