Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał w finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Kobiet na Majorce

Data publikacji: 12.05.2016

W dniach 5 - 9 maja na Majorce odbyły się mistrzostwa świata służb mundurowych w piłce nożnej kobiet. Wśród ponad stu drużyn z całego globu po raz pierwszy w historii mistrzostw udział wzięła kobieca reprezentacja polskiej Policji.

Mistrzostwa odbyły się na Majorce w dniach 5 - 9 maja br. Kategoria żeńska rozgrywana była przez dwa dni. Pierwszego dnia polski zespól rozegrał 7 spotkań grupowych, wygrywając m.in. z Francją, Holandią oraz Danią i awansował do 1/4 zawodów. W drugim dniu polskie policjantki rozpoczęły zmagania od meczu ćwierćfinałowego z reprezentacją policji węgierskiej. 18 minut meczu zakończyło się wynikiem remisowym. Zwycięzców wyłoniły rzuty karne, w których Polki okazały się bezbłędne i to one awansowały do najlepszej czwórki mistrzostw. Półfinałowy mecz z reprezentacją policji holenderskiej od pierwszych minut potoczył się tak jak założyły Polki. Szybko zdobyta przez nie bramka sprawiła, że nasze policjantki uwierzyły w zwycięstwo i do końca meczu nie pozwoliły holenderkom wydrzeć skromnego prowadzenia.

Wielki finał zawodów odbywał się przy pełnych trybunach i żywiołowym dopingu kibiców. Po wysłuchaniu mazurka dąbrowskiego Polki jako debiutantki zawodów zmierzyły się z doświadczoną i utytułowaną drużyną Żandarmerii francuskiej, która w zawodach nie przegrała żadnego meczu tracąc tylko jedną bramkę.

Od pierwszych minut to jednak Polki dyktowały tempo meczu oddając kilka celnych strzałów na francuską bramkę. Jednak francuska bramkarka popisywała się wspaniałymi interwencjami i tylko raz Polkom udało się ją pokonać. To jednak nie wystarczyło ambitnie walczącym Polkom i po wyrównanej grze uległy faworytkom z Francji 1:3.

Gratulujemy znakomitego występu reprezentacji polskiej Policji.

Źródło: Andrzej Kuczyński - Gabinet KGP