Warsztaty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym - zaproszenie

Data publikacji: 10.05.2016

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach wspólnie z Żandarmerią Wojskową oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kielcach organizuje w dniu 12 maja 2016 r. w godz. 09:00 – 15:45 w siedzibie WORD przy ul. Domaszowskiej 141 B warsztaty promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Zaproszenie na spotkanie kierujemy zarówno do osób, które starają się o uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami silnikowymi, jak i do tych, którzy już uprawnienia posiadają. Nadrzędnym celem warsztatów jest uświadomienie kierującym jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego a co za tym idzie wspólne budowanie bezpieczeństwa na drogach. 

Zajęcia będą składały się z dwóch części, w pierwszej uczestnicy wysłuchają wykładu na temat przepisów ruchu drogowego, w szczególności tych dotyczących „młodych” kierowców. Nie zabraknie również kwestii związanych z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Uczestnicy w tej części będą mogli również obejrzeć filmy instruktażowe, obrazujące skutki nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. W ramach drugiej części, każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z symulatora jazdy samochodem w różnych warunkach (np. jazdy pod wpływem alkoholu czy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych).

Warsztaty mają na celu popularyzowanie prawidłowych zachowań na drodze. Zatem w szczególności zapraszamy młodych kierowców, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w kierowaniu pojazdem. W ramach zajęć każdy będzie mógł przekonać się jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu oraz jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa. Dzięki warunkom symulacyjnym uczestnicy warsztatów będą mogli zrozumieć jakie konsekwencje może nieść za sobą nieodpowiedzialne zachowanie, co zapewne przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.


Osobami wyznaczonymi do kontaktu są: sierż. Joanna Żelezik tel. 531-658-576 oraz sierż. Krzysztof Zawierucha tel. 693-366-422 , (41) 349-37-06.

 

Harmonogram spotkania :

Warsztaty odbywać się będą w godzinach:

09:00 – 10:30, 10:45 – 12:15, 12:30 – 14:00, 14:15 – 15:45

 

Panele warsztatowe


Część teoretyczna:

- film instruktażowy dotyczący wpływu alkoholu i środków odurzających na organizm człowieka,

- prezentacja multimedialna pokazująca szkody powstałe w wyniku zdarzeń drogowych,

- projekcja spotów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz film "To był wypadek"

  Czas trwania około 40 minut


Część praktyczna:

- symulator jazdy samochodem w zmiennych warunkach, w tym pod wpływem alkoholu,

 

Źródło: KMP w Kielcach