Konkurs „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016” woj. kujawsko-pomorskiego rozstrzygnięty

Data publikacji: 29.04.2016

W tym tygodniu, już po raz drugi w takiej formule, rozegrany został Wojewódzki Konkurs „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016”. Do zawodów przystąpiło 19 czteroosobowych drużyn. Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca Komendę Miejską Policji w Toruniu. Policjanci otrzymali puchary od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadzorującego pion kryminalny.
 

W tym tygodniu, w dniach 26-28.04.2016 r., rozegrany został Wojewódzki Konkurs „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016”. Funkcjonariusze pionu kryminalnego, reprezentujący komendy miejskie i powiatowe z całego województwa, startowali w czteroosobowych drużynach. W ich skład weszli: kierownik grupy, policjant dochodzeniowy, operacyjny i technik kryminalistyki.


W ramach rywalizacji rozegrano następujące konkurencje:

• test z wiedzy teoretycznej

• sprawdzenie wiedzy praktycznej w formie kazusu ( ocena przyjętej kwalifikacji prawnej określonego przypadku i podjęte w związku z tym działania)

• sprawdzian strzelecki

• ocena dokładności oględzin miejsca przestępstwa

• sprawdzenie umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

 

Końcowa klasyfikacja eliminacji wojewódzkich Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2016” przedstawia się następująco:

I miejsce - KMP w Toruniu

II miejsce - KPP w Chełmnie

III miejsce - KPP w Żninie
 

Drużyna z KMP w Toruniu, która okazała się najlepszą, będzie reprezentować nasze województwo na ogólnopolskim konkursie, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca w Szkole Policji w Pile.

Na zakończenie konkursu zwycięzcom pogratulował i nagrody wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sławomir Światłowski, nadzorujący pion kryminalny.

Do życzeń dołączyli też przedstawiciele NSZZ Policjantów i Kujawsko-Pomorskiej Grupy IPA.
 

Gratulujemy i liczymy na dalsze sukcesy.

 

Źródło: KWP Bydgoszcz