Zwycięzcy XIII Wiosennego Biegu Przełajowego Służb Mundurowych

Data publikacji: 28.04.2016

27 kwietnia 2016 r. w Szkole Policji w Katowicach po raz trzynasty odbył się Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Kwietniowa kapryśna pogoda spowodowała, że bieg w tym roku był wyjątkowo wymagający, ponieważ niska temperatura i padający deszcz utrudniały rywalizację. Mimo tego na linii startu stawiło się blisko dwustu zawodników reprezentujących większość polskich służb mundurowych. Wśród zawodników znaleźli się przedstawiciele m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, straży miejskich/gminnych, policjanci z jednostek terenowych Policji, kadra oraz słuchacze Szkoły Policji w Katowicach.

Wszystkich zawodników przywitał Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka. O godz. 12.30 biegacze wystartowali do rywalizacji na trasie o długości 10 kilometrów prowadzącej pobliskimi drogami gruntowymi oraz leśnymi ścieżkami.

Pierwszy metę przebiegł już po 33 minutach i 53 sekundach Łukasz Oślizło, reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Dorota Jargieło-Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Jej wynik to 00:42:04,80. W kategorii słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach zwyciężył Piotr Hurman z czasem 00:37:40,16.

W klasyfikacji drużynowej na mecie uwzględniono 13 zespołów, w których co najmniej 5 zawodników ukończyło bieg. Wśród czołowych drużyn, do których zaliczali się także słuchacze Szkoły Policji w Katowicach trwała zacięta rywalizacja na wysokim poziomie sportowym. Ostatecznie najlepszymi okazali się policjanci z KMP w Katowicach, nieznacznie wyprzedzając strażaków reprezentujących Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Trzecią lokatę wywalczyli żołnierze 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic.

Po zakończonym biegu zawodnicy mogli chwilę odpocząć i podzielić się wrażeniami przy ciepłym poczęstunku, a następnie oklaskiwać zwycięzców podczas oficjalnego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, które w tym roku ze względu na warunki pogodowe odbyło się w hali sportowej. Wręczając pamiątkowe medale, puchary i nagrody Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta podziękował wszystkim uczestnikom za udział w biegu i życzył kolejnych sukcesów sportowych.

W organizację XIII Wiosennego Biegu Przełajowego Służb Mundurowych czynnie włączyły się Zarząd Główny i Szkolny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Sędziami głównymi zawodów byli: Tomasz Melcher i Zygmunt Grzybek ze Śląskiego Wojewódzkiego Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki.

Mamy nadzieję, że ten sposób popularyzacji biegów i kultury fizycznej wśród służb mundurowych z roku na rok będzie przyciągał coraz większą liczbę amatorów biegania.

 

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Indywidualna klasyfikacja kobiet

Indywidualna generalna klasyfikacja mężczyzn

Indywidualna klasyfikacja mężczyzn powyżej 35 lat

Indywidualna mężczyzn – słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn

 

Źródło: Szkoła Policji w Katowicach