XV Indywidualne Mistrzostwa Służb Mundurowych w Szachach rozstrzygnięte

Data publikacji: 26.04.2016

Już po raz piętnasty, funkcjonariusze różnych służb zmagali się w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli między innymi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Główny Policji. Do rywalizacji stanęło ponad 100 uczestników z całej Polski. Najlepszą policjantką okazała się Grażyna Szmacińska, która w klasyfikacji generalnej zajęła 6 miejsce.

Przez cztery dni w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym "Mieszko" w Pokrzywnej zmagali się przedstawiciele takich formacji jak: Policja, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Służba Celna oraz Straż Pożarna.

Po czterech dniach zmagań, zwycięzcą turnieju został Banasik Krzysztof - reprezentant Ochotniczej Straży Pożarnej z Szybowic. Najlepsza policjantka - Grażyna Szmacińska indywidualnie zajęła 6 miejsce. Drużynowo nasza reprezentacja uplasowała się na 12 pozycji.

Zwycięzcy, z rąk p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu - insp. Jacka Tomczaka, Komendanta Powiatowego Policji w Nysie - kom. Piotra Smolenia i przedstawicieli resortów odebrali puchary, statuetki oraz nagrody finansowe i rzeczowe.

Turniej objęty był honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Obrony Narodowej, Komendanta Głównego Policji, Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP, a także Szefa Służby Celnej.

XV Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Szachach zorganizowane zostały przez Wydział Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy !


Źródło: KWP Opole