Augustowscy policjanci na targach pracy

Data publikacji: 18.04.2016

W Augustowie odbyły się XVIII Targi Kariery i Pracy. Obecni na nich policjanci zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w swoje szeregi oraz rozmawiali o niebezpieczeństwach wynikających z podjęcia pracy za granicą.

W miniony piątek w Augustowskim Centrum Edukacyjnym odbyły się Targi Kariery i Pracy. Przedsięwzięcie skierowane było do absolwentów szkół, poszukujących możliwości dalszej edukacji w szkołach wyższych oraz na rynku pracy. Tradycyjnie do udziału w targach zostali zaproszeni augustowscy policjanci. Przygotowane przez nich stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Młodzi ludzie chętnie zasięgali informacji o zasadach i warunkach doboru do Policji, oraz skorzystali z możliwości obejrzenia i policyjnego sprzętu, a także przymierzenia służbowego umundurowania.

Podczas  piątkowych targów pracy - funkcjonariusze wzięli także udział w symulacji wypadku drogowego, przygotowanego przez studentów ratownictwa medycznego z Suwałk. Udział w targach, to również doskonała okazja do przekazania informacji o niebezpieczeństwach, jakie mogą wyniknąć w wyniku podjęcia pracy za granicą. Policjanci rozmawiali z zainteresowanymi na temat zagrożeń występujących w tym zakresie, radzili jak postępować, aby ustrzec się przed nimi oraz rozprowadzali materiały profilaktyczne związane z przeciwdziałaniem handlowi ludźmi.

 

Źródło: podlaska.policja.gov.pl