Otwarcie nowoczesnej policyjnej strzelnicy w Radomiu

Data publikacji: 15.04.2016

Radomscy policjanci mają nowoczesną strzelnicę. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie. Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi i oprogramowaniu, obiekt będzie z powodzeniem mógł służyć mundurowym z całego regionu.

Strzelnica powstała na terenie Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Wraz z budową strzelnicy powstały parkingi, wymieniono oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodzenie. Zajęto się także dostosowaniem budynku głównego KWP do aktualnych przepisów przeciwpożarowych. Inwestycja była realizowana w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji w latach 2013-2015. Całość przeprowadzonych prac to koszt blisko 14 mln złotych pochodzących z Skarbu Państwa i Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

 

Wykonawcą robót budowlanych była firma Przedsiębiorstwo PUH AGRO-BUD - Zakład Urządzeń Metalowych METAL-CHEM II ze Starachowic. W budynku strzelnicy oprócz sześciu stanowisk strzelniczych znalazła się także siłownia, sala do ćwiczeń oraz zaplecze sanitarno-magazynowe. Koszt budowy samej strzelnicy to kwota prawie 7 mln zł.

 

W garnizonie mazowieckim od roku 2013 wybudowano w sumie 5 nowoczesnych, spełniających aktualne standardy strzelnic (w Ostrołęce, Płocku, Siedlcach, Sierpcu i Radomiu).

Źródło: kwp.radom.pl