Lubuski policjant Mistrzem Europy w kickboxingu K-1

Data publikacji: 11.04.2016

Ogromnym sukcesem może poszczycić się policjant Komendy Wojewódzkiej Policji, sierż. Sławomir Przypis. Zdobył on tytuł Mistrza Europy K-1 Międzynarodowej Federacji IKBF. Do walki o mistrzowski pas doszło 2 kwietnia w niemieckim Senftenbergu.

Sławomir Przypis od najmłodszych lat interesuje się sportem. Najpierw była piłka nożna i lekkoatletyka. Z czasem coraz bardziej ciągnęło go do sportów walki. Siedem lat temu rozpoczął profesjonalną przygodę z K-1 – japońską odmianą kickboxingu. Pierwsze treningi odbywał w klubie Żytkiewicz Team. I to właśnie w K-1 odnosi największe sukcesy. Pierwszą poważną imprezą były Mistrzostwa Polski FULL CONTACT w 2010 roku, gdzie Sławek zdobył brązowy medal. Później był jeszcze tytuł Międzynarodowego Mistrza Niemiec K-1 w kategorii do 81 kg. Największy sukces przyszedł tydzień temu.

 

 

 

Sławomir Przypis był jedną z największych gwiazd gali Explosion Fight Night, do której doszło 2 kwietnia w Senftenbergu w Niemczech. Tego dnia jego pojedynek był walką wieczoru. Jego przeciwnikiem był Międzynarodowy Mistrz Niemiec K-1, Stefan Cepa. Z tym zawodnikiem nasz policjant skrzyżował już kiedyś rękawice. Wtedy sędziowie orzekli remis. Tym razem było jednak inaczej. W trzeciej rundzie Sławek silnym uderzeniem znokautował niemieckiego pięściarza, który padł na deski. Dzięki temu kilka chwil później mógł założyć mistrzowski pas federacji IKBF oraz wznieść puchar w geście triumfu.

Sławomir Przypis służy w Policji od trzech i pół roku. Na początku był policjantem  Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, a od niedawna pełni służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Po ostatnim sukcesie poprzeczka idzie w górę. Sławek marzy o zdobyciu Mistrzostwa Świata. Patrząc na jego dotychczasowe sukcesy, jak i na zaangażowanie podczas treningów mamy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej.

Opracował: sierż. Maciej Kimet

 

Źródło: lubuska.policja.gov.pl