II Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Służb Mundurowych

Data publikacji: 08.04.2016

W dniach 24 – 26 czerwca 2016 r. na terenie WDW Rewita w Ryni k. Warszawy odbędzie się II Międzynarodowy Zlot Motocyklowy Służb Mundurowych organizowany przez Klub motocyklowy „Smoking Barrels LE MC Poland”, na który zostali zaproszeni goście z całej Polski i Europy.

Wielu z nich to weterani wojenni m. in. uczestnicy misji w Iraku i Afganistanie. W programie imprezy przewidziane są: oficjalna ceremonia powitania przedstawicieli klubów z Europejskiej Koalicji Mundurowych Klubów Motocyklowych LE MC (Law Enforcement Motorcycles Club), przejazd kolumny motocyklowej do Muzeum Wojska Polskiego oraz Centrum Weterana w Warszawie, w celu uczczenia pamięci żołnierzy poległych na misjach poza granicami kraju, licytacja oraz zbiórka środków na rzecz Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM, wystawy i prezentacje motocykli, konkursy, zabawy, niespodzianki oraz muzyka na żywo. Ideą zlotu jest integracja służb mundurowych – pasjonatów motocyklizmu, z wątkiem charytatywno – patriotycznym.

Dzień 26 czerwca 2016 r. poświęcony będzie dla dzieci funkcjonariuszy i żołnierzy, a w szczególności tym, które straciły rodziców w służbie dla ojczyzny. Nawiązując do zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji, tego dnia przeprowadzone zostaną konkury, zabawy oraz happeningi dla dzieci, dotyczące m. in. bezpieczeństwa na drodze, wodzie, w środkach transportu kolejowego i innych sytuacjach mających wpływ na ich życie i zdrowie. Powstanie miasteczko edukacyjne, stworzone przez Policję, BOR, Urząd Transportu Kolejowego, WOPR.

Mundurowy Klub Motocyklowy „Smoking Barrels LE MC Poland” powstał w 2011 r. z inicjatywy funkcjonariuszy i żołnierzy pasjonujących się jazdą na motocyklach, którzy na co dzień pełnią służbę dla ojczyzny w Wojsku Polskim, Policji, Biurze Ochrony Rządu, ABW oraz innych służbach mundurowych. W 2013 r. Klub przystąpił do Europejskiej Koalicji Mundurowych Klubów Motocyklowych LE MC „Law Enforcement Motorcycles Club” i jest dotychczas jedynym Klubem w Polsce należącym do tej koalicji. W szeregi Klubu wstępuje coraz więcej osób ze służb mundurowych, które poza służbą pasjonują się wspólną jazdą na motocyklach, uczestniczą w wyprawach motocyklowych, a także udzielają się charytatywnie niosąc pomoc potrzebującym. Wspólna pasja łączy i jednoczy członków Klubu, tworząc grupę przyjaciół, okazujących wzajemny szacunek i mogących liczyć
na siebie w każdej sytuacji.

 

Więcej informacji o organizatorach znajduje się na stronach: www.smokingbarrels.pl 

Andrzej Bomba