Siłacz w mundurze ustanowił nowy rekord świata

Data publikacji: 08.04.2016

Sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej wywalczył tytuł Mistrza Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Ustanowił również nowy rekord świata federacji WUAP – 176 kg w ogólnopolskich zawodach, które odbyły się Zalesiu. Sukces ten zapewnił mu eliminacje do czerwcowych Mistrzostw Europy na Węgrzech oraz Mistrzostw Świata, które odbędą się w październiku w Niemczech.

Na początku kwietnia w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc oraz eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. W zmaganiach uczestniczyło ponad 200 zawodników z całego kraju. Wśród „siłaczy” znalazł się także sierż. Konrad Adamaszek, pełniący służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Konrad startował w kategorii do 75 kg. Wywalczył mistrzowski tytuł i ustanowił nowy rekord świata federacji WUAP – 176 kg! Wszystko to pod okiem trzech międzynarodowych sędziów. Jak sam przyznaje: „Ciężko pracowałem i przygotowywałem się ponad 4 miesiące do tego występu.

Cieszę się, że udało mi się zająć I miejsce, ale nie spoczywam na laurach, bo za 2 tygodnie czekają mnie Mistrzostwa Polski służb mundurowych, a już w czerwcu Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Chciałbym tę wygraną zadedykować moim rodzicom, którzy zawsze są ze mną, pomagając mi oraz mojej dziewczynie, która mnie wspiera, dopinguje i jest największym motywatorem do tego, aby bić wszelkie rekordy”.

Konrad od najmłodszych lat pasjonuje się sportem. Trenował sztuki walki – kung–fu, kickboxing i boks. Od 13 lat przez 4 dni w tygodniu ćwiczy intensywnie wyciskanie sztangi w kęckim Dorian Fitness Clubie, wspierany przez swoich trenerów. Ma na swoim koncie liczne sukcesy. W 2009 roku zdobył tytuł Mistrza Świata we Francji i już wówczas w swojej kategorii wagowej - 67,5 kg - pobił rekord świata juniorów, wyciskając 146 kg. W tym samym roku wywalczył tytuł Mistrza Europy podczas zawodów rozgrywanych w Niemczech, a rok wcześniej w Austrii zdobył Puchar Świata. Swoje sportowe pasje doskonale łączy z obowiązkami służbowymi w bielskim samodzielnym pododdziale prewencji, gdzie zajmuje się zabezpieczeniem imprez masowych oraz patrolowaniem bielskich ulic. Swoją przyszłość wiąże z pracą w Policji, a jego marzeniem jest służba w jednej z policyjnych szkół, gdzie mógłby kształcić przyszłych kadetów jako instruktor taktyk i technik interwencji. Konrad nawet nie myśli o zasłużonym urlopie. Już bowiem przygotowuje się do startów na kolejnych imprezach – Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych oraz Mistrzostwach Europy i Świata.

Gratulujemy, życzmy spełnienia marzeń i dalszych sukcesów!

 

 

Źródło: slaska.policja.gov.pl