Child Protection System Training – międzynarodowe szkolenie

Data publikacji: 01.04.2016

Przez 3 dni pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z National Crime Agency, przedstawiciele policji z 7 krajów Europy Środkowo-Wschodniej uczestniczyło w międzynarodowym szkoleniu dot. zwalczania przestępczości seksualnej wobec małoletnich.

1 kwietnia 2016 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończyło się międzynarodowe przedsięwzięcie szkoleniowe dotyczące zwalczania przestępczości seksualnej wobec małoletnich popełnianej z wykorzystaniem Internetu (Child Protection System Training).

Zajęcia prowadzone były przez dwóch wykwalifikowanych w przedmiotowej tematyce instruktorów NCA, którzy zapoznają uczestników z mechanizmami i zagrożeniami związanymi z omawianą tematyką zarówno w teoretycznym, jak i praktycznym wymiarze.

Założeniem trzydniowego szkolenia było wyselekcjonowanie międzynarodowej kadry funkcjonariuszy policji oraz organów ścigania specjalizujących się w zwalczaniu przestępczości związanej z wykorzystywaniem seksualnym dzieci za pośrednictwem Internetu.

Przedsięwzięcie miało charakter regionalny i do udziału w nim zaproszeni zostali przedstawiciele organów ścigania z 7 krajów Europy Środkowo-Wschodniej (Bułgarii, Litwy, Rumunii, Mołdawii, Bośni i Hercegowiny, Ukrainy Polski).

Organizatorem szkolenia był Wydział dw. z Handlem Ludźmi Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz brytyjska Krajowa Agencja ds. Przestępczości (NCA – National Crime Agency) reprezentowana przez Oficera Łącznikowego przy Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie Pana Davida Magnusa.

 

Źródło: wspol.edu.pl