Ratownicze zawody i konferencja

Data publikacji: 31.03.2016

Już po raz czwarty Szkoła Policji w Słupsku będzie gospodarzem Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W tym roku zmaganiom ratowników towarzyszyć będzie kilkudniowa konferencja naukowa.

Celem Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy nad którymi patronat objął Komendant Główny Policji - jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Kolejna edycja zawodów ma także ugruntować wizerunek sprawnego, wszechstronnie wyszkolonego policjanta, gotowego nieść pomoc poszkodowanym. Całe przedsięwzięcie podzielane zostało na dwie części: zawody oraz konferencja naukowo-szkoleniowa.

W zawodach udział wezmą reprezentacje policyjnych ratowników ze wszystkich województw.

W tym roku ratowniczym zmaganiom towarzyszyć będzie konferencja naukowa. Ideą tego spotkania jest omówienie aktualnych zagadnień i nowości w zakresie ratownictwa. Równie ważnym aspektem będą działania ratownicze podejmowane na co dzień przez powołane do tego służby. Mowa tutaj nie tylko o pogotowiu, ale również o Policji i Straży Pożarnej – funkcjonariusze tych formacji bardzo często są pierwsi na miejscu zdarzeń, w których osoby poszkodowane muszą niezwłocznie otrzymać pierwszą pomoc.

Zawody i konferencja potrwają od 18 do 21 maja.

Czterodniowe konferencja oprócz sesji tematycznych obejmie także praktyczne zajęcia warsztatowe. Organizatorzy przewidują symulacje zdarzeń, w których jednocześnie pomocy osobom poszkodowanym udzielają pracownicy pogotowia, funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej.
Tematyka konferencji będzie obejmowała najbardziej aktualne problemy w codziennej praktyce związanej z ratownictwem w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Interdyscyplinarna Konferencja skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i innych profesjonalistów medycznych, zdrowia publicznego, strażaków, policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy w zakresie ratownictwa.
Przedstawiciele świata nauki z Poznania, Trójmiasta i Słupska wezmą udział w planowanej na maj ogólnopolskiej konferencji naukowo-szkoleniowa "Ratownictwo w zintegrowanym systemie - innowacje, motywacja, edukacja i współpraca". Czterodniowe obrady, połączone z zawodami policyjnych ratowników, odbędą się na terenie słupskiej Szkoły Policji.

 

Źródło: slupsk.szkolapolicji.gov.pl