III miejsce policjantów na Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych

Data publikacji: 29.09.2009

Sierżant Joanna Wziątek z Referatu Ruchu Drogowego oraz sierżant sztabowy Ernest Tyniec - przewodnik psa służbowego z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stalowowolskiej komendy zajęli III miejsce na XII Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych. W tym roku zawodnicy rywalizowali w Biłgoraju.

W zawodach, które w dniach 25 - 27 września odbywały się w Biłgoraju brało udział 35 drużyn z całej Polski. Stalowowolscy policjanci byli jedyną mundurową drużyną. Reprezentowali oni Automobilklub Stalowa Wola. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: jazda sprawnościowa, test wiedzy z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej i zasad ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy na miejscach dwóch pozorowanych wypadków drogowych oraz próba resuscytacji na fantomie.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że podkarpaccy policjanci zajęli III miejsce. Był to pierwszy występ naszej drużyny w zawodach takiej rangi i jak widać zakończył się olbrzymim sukcesem.

Gratulujemy zdobycia III miejsca na Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Drogowym i życzymy dalszych sukcesów !

Stalowowolscy policjanci od wielu lat doskonalą swoje umiejętności w ratownictwie drogowym. W swoich szeregach Mistrzów Polski - taki tytuł wywalczyli w ubiegłym roku dwaj policjanci ruchu drogowego. Relację z tych zawodów znajdziesz tutaj.

(Źródło: KWP Rzeszów)