Uroczyste otwarcie zmodernizowanej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie

Data publikacji: 24.03.2016

Pełniący obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Krzysztof Kozelan dokonał otwarcia nowo wyremontowanej Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. W wydarzeniu udział wzięła kadra kierownicza garnizonu wejherowskiego, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, związków zawodowych, podmioty, które wsparły inwestycję oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją.

 

Wczoraj o godzinie 13:00 odbyło się uroczyste otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, po remoncie i termomodernizacji budynku. Prace remontowe komendy rozpoczęły się w sierpniu 2014 roku. Obejmowały one między innymi termoizolację budynku, remont dachu, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wentylacyjnej, teleinformatycznej i elektrycznej, wykonanie nowego przyłącza wody i kanalizacji, wymianę stolarki drzwiowej, remont wnętrza komendy oraz wymianę mebli. Dodatkowo komenda została rozbudowana, gdzie nad pomieszczeniami dla osób zatrzymanych dobudowane zostały dwa dodatkowe piętra, w których obecnie pracują policjanci oraz pracownicy Policji. W grudniu 2015 roku zakończyły się prace inwestycyjne natomiast budynek do użytkowania został oddany w lutym 2016 roku inwestycja dobiegła końca.

 

Uroczystości otwarcia budynku dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku mł. insp. Krzysztof Kozelan, w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie insp. Beaty Perzyńskiej, przedstawicieli władz samorządowych, kadry kierowniczej garnizonu wejherowskiego oraz licznie zaproszonych gości. W czasie przemówienia Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku skierował do zgromadzonych słowa uznania i gratulacje. Podziękował też władzom miasta i powiatu za wsparcie, a policjantom i pracownikom cywilnym życzył zadowolenia z nowych warunków, w jakich codziennie będą służyć społeczeństwu.

Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie, przedstawiła historię budynku. W swoim przemówieniu podkreśliła szczególnie współpracę z samorządem lokalnym, podziękowała wszystkim podmiotom, które wsparły tą inwestycję, a także policjantom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie, niezbędne w czasie procesu modernizacji.

 

Źródło: pomorska.policja.gov.pl