Szef MSWiA z wizytą w KMP w Ostrołęce

Data publikacji: 24.03.2016

- Poprosiłem o to spotkanie, żeby spotkać się z ludźmi, którzy stoją na straży bezpieczeństwa obywateli naszego kraju, również w czasie świąt. To dzięki Państwa staranności i zaangażowaniu Polacy mogą czuć się bezpiecznie. Wasza postawa jest godna najwyższego szacunku – powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania świątecznego w Ostrołęce z funkcjonariuszami, którzy będą pełnić służbę podczas zbliżającej się Wielkanocy.

Minister złożył funkcjonariuszom życzenia z okazji świąt Wielkiej Nocy oraz podziękował im za profesjonalizm i pełną dyspozycyjność. Dodał, że kiedy większość Polaków spędzi święta w gronie najbliższej rodziny, zawsze możemy liczyć na tych, którzy w pełnej gotowości dbają o nasze bezpieczeństwo. Szef MSWiA wyraził nadzieję, że w zbliżające się święta funkcjonariusze nie będą mieli zbyt wielu okazji do interwencji. Minister przypomniał również, że Polacy dobrze oceniają pracę służb – według ostatnich badań 72 proc. z nas ufa Policji.

Szef MSWiA zaznaczył, jak ważne w działaniach służb jest wsparcie i stworzenie odpowiednich warunków pracy. Przypomniał, że w MSWiA opracowywany jest program modernizacji służb, który przewiduje m.in. rozbudowę i modernizację infrastruktury, zakup wyposażenia oraz podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. Minister dodał, że rząd już teraz zadbał o podwyżki uposażeń. Zaplanowana wcześniej podwyżka w wysokości 4,61 proc. wzrosła do 5 proc.

Podczas wizyty w Ostrołęce, minister Mariusz Błaszczak wprowadził także nowego komendanta miejskiego policji podinsp. Rafała Kubickiego. Nowy szef ostrołęckich policjantów ostatnio pełnił funkcję zastępcy komendanta komisariatu policji Warszawa Targówek. Podinsp. Rafał Kubicki urodził się 3 kwietnia 1973 roku w Kielcach. Ukończył Akademię Humanistyczną w Pułtusku. Podczas służby pełnił funkcję m.in. kierownika sekcji patrolowej w Komendzie Stołecznej Policji.

Minister Mariusz Błaszczak zwiedził również powstające w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Główny budynek Muzeum pochodzi z 1903 roku. Od samego początku pełnił funkcje więzienia najpierw carskiego, następnie w czasie okupacji niemieckiej przetrzymywani i torturowani byli tu Polacy uznani za wrogów nazistowskich Niemiec, a po zakończeniu II Wojny Światowej  wykorzystywany był w tych samych celach przez reżim komunistyczny. Ostrołęckie Muzeum Żołnierzy Wyklętych ma łączyć jasny głęboki przekaz ideowy z nowoczesną, „angażującą” odwiedzających formą tego przekazu. 

 

Źródło: kwp.radom.pl

fot. Andrzej Mitura