Policjant o wielkim sercu

Data publikacji: 22.03.2016

Pomimo licznych obowiązków codziennej służby, asp. sztab. Dariusz Stypułkowski nie pozostaje obojętny na ludzką krzywdę i znajduje czas na to, by pomagać innym. Dzięki inicjatywie policjanta przekonaliśmy się jak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka.

Aspirant sztabowy Dariusz Stypułkowski zajmujący się w bieruńskiej komendzie przestępczością gospodarczą jest policjantem z wieloletnim doświadczeniem. Trudy codziennych obowiązków potrafi jednak pogodzić z działalnością na rzecz osób potrzebujących pomocy. Współpraca policjanta z rodzicami 9-letniej, chorej na zespół Downa dziewczynki, rozpoczęła się przypadkowo.

 

Mundurowy przekazał rodzinie plastikowe nakrętki, które zebrał wśród kolegów z jednostki. Od tamtej pory nakrętki na rzecz 9-latki, z rąk aspiranta sztabowego Dariusza Stypułkowskiego, regularnie trafiają do rodziców dziewczynki. W "nakrętkowej" akcji uczestniczy już większość policjantów i pracowników bieruńskiej komendy. Dzięki m.in. naszej pomocy, mała Hania może brać udział w profesjonalnej rehabilitacji, podczas której wspomagany jest rozwój dziecka.

 

W minioną sobotę Hania wraz z mamą miała okazję zwiedzić bieruńską komendę. Przewodnikiem dziewczynki był śledczy Dariusz Stypułkowski, którego mała obdarzyła ufnością i sympatią. Wizyta w komendzie była dla 9-latki niesamowitym, pełnym wrażeń przeżyciem. Mogła usiąść w radiowozie, a nawet za biurkiem Pana Komendanta. Najbardziej Hanię zaskoczył "błękitny pokój", gdzie znajdują się zabawki. Dziewczynka niechętnie kończyła ponad godzinne odwiedziny.

 

Źródło: KWP w Katowicach