Festiwal Zawodów z udziałem małopolskich policjantów

Data publikacji: 21.03.2016

Przez trzy dni, od 17 do 19 marca 2016 r. w Krakowie przy ul. Galicyjskiej 9 odbywał się Festiwal Zawodów w Małopolsce – IV edycja.

Celem tego przedsięwzięcia była pomoc uczniom z małopolskich gimnazjów w dokonaniu właściwej decyzji dotyczącej wyboru dalszej ścieżki kształcenia, a w rezultacie zawodu wykonywanego w przyszłości. W targach swoje oferty przedstawiały 142 szkoły średnie i wyższe oraz przedstawiciele służb mundurowych w tym Policja (wydziały: Ruchu Drogowego, Prewencji, Kadr i Szkolenia oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie). 


Zainteresowanie uczniów służbą w Policji było duże. Zostali oni poinstruowani co należy zrobić, aby wstąpić w jej szeregi – jakie są wymagania i procedury rekrutacji. 


Policjanci zaprezentowali podczas akcji sprzęt policyjny. Każdy uczestnik spotkania mógł zobaczyć jak wygląda robot pirotechniczny oraz zrobić sobie zdjęcie na motocyklu policyjnym lub w mundurze. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymywali ulotki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl