41 policjantów wyróżnionych za profesjonalizm

Data publikacji: 18.03.2016

Pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artur Bednarek, doceniając szczególne zaangażowanie w służbie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wyróżnił dzisiaj 41 policjantów garnizonu świętokrzyskiego. Wyróżnieni policjanci odebrali nagrody w obecności swoich przełożonych.

Dzisiaj w sali im. Jana Piwnika „Ponurego” Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i listów gratulacyjnych dla wyróżniających się funkcjonariuszy garnizonu świętokrzyskiego. Gratulacje i podziękowania z rąk insp. Artura Bednarka, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach oraz jego pierwszego  zastępcy mł. insp. Romana Sobczaka odebrało 41 policjantów.

 

Wśród wyróżnionych przez komendanta znaleźli się policjanci, którzy wykazali się zaangażowaniem, rzetelnością i profesjonalizmem w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Przyznano nagrody m.in. za zwalczanie przestępczości korupcyjnej, narkotykowej, gospodarczej oraz prowadzenie skutecznych działań w wielu sprawach kryminalnych, zwalczaniu grup przestępczych prowadzących nielegalny handel towarami bez polskich znaków akcyzy czy zatrzymanie ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzny.

 

Wyróżnienia otrzymali też policjanci, którzy brali udział w pracach logistycznych, medycznych, planistycznych i technicznych do meczu podwyższonego ryzyka odbywającego się w Kielcach na początku marca.

 

W swoim przemówieniu komendant insp. Artur Bednarek podziękował wszystkim wyróżnionym za podejmowane przez nich działania oraz podnoszenie tym samym poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego.

 

Opr. KT

Źródło: KWP w Kielcach