KWP w Krakowie: Przedświąteczne porady Policji – „Bezpieczne zakupy”

Data publikacji: 18.03.2016

W najbliższy weekend od godziny 13:00 do 18:00 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzą działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w krakowskich galeriach handlowych.

W dniach 19 i 20 marca 2016 roku od godziny 13:00 do 18:00 policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie przeprowadzą działania prewencyjne dotyczące bezpiecznych zakupów przedświątecznych w krakowskich galeriach handlowych. 

Akcja „Bezpieczne zakupy” organizowana jest, jak co roku w okresie przedświątecznym. W czasie najgorętszych przygotowań często tracimy czujność, co może doprowadzić do przykrych zdarzeń, których konsekwencje popsują nam humor i radość z zakupów.

Policjanci w tych dniach w galeriach handlowych będą udzielać porad na temat bezpiecznych zakupów, jak nie stać się ofiarą przestępstwa oraz jak należy zabezpieczyć swoje mienie. Specjaliści opowiedzą o bezpiecznych transakcjach elektronicznych, bankomatowych czy wykorzystaniu kart płatniczych.

Ważne informacje zostaną przekazane również seniorom, którzy częściej narażeni są na ataki naciągaczy. Podczas spotkania z klientami centrum handlowego policjanci będą także mówić, jak zapobiegać kradzieżom kieszonkowym, dbać o bezpieczeństwo dzieci oraz udzielą porad, na co zwracać uwagę, by w okresie świątecznym uniknąć włamania do mieszkania, czy pozostawionego na parkingu samochodu.

W ramach akcji „Bezpieczne zakupy” przedstawiciele Wydziału Prewencji KWP w Krakowie, będą również uczulać klientów, aby w przypadku zauważenia, pozostawionych podejrzanych bagaży czy pakunków,  przekazywali informacje o nich ochronie sklepów.

„Bezpieczne zakupy” to także okazja dla dzieci do spotkania się z maskotką krakowskiej policji - Inspektorem Wawelkiem.

 

Źródło: malopolska.policja.gov.pl