Policjantka najlepsza w pływaniu na Otyliadzie 2016

Data publikacji: 17.03.2016

Policjantka Komendy Miejskiej Policji w Toruniu sierż. szt. Marzena Grzelak najlepsza na Otyliadzie wśród kobiet. W Ogólnopolskim Nocnym Maratonie Pływackim zdobyła medal za przepłynięcie najdłuższego dystansu. W minionym roku odległość, która pokonała to 20,6 km. W tym roku przepłynęła 22 kilometry.

W nocy z soboty na niedzielę (12/13.03.2016 r.) w godzinach 20:00 - 6:00 odbył się III Ogólnopolski Nocny Maraton Pływacki Otyliada 2016, zorganizowany przez toruński MOSiR w Toruniu. Wzięła w nim udział policjantka Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Toruniu, sierż. szt. Marzena Grzelak.

Pływając przez 10 godzin pokonała dystans 22 km. Ponieważ był to najdłuższy odcinek, pokonany przez biorące w nim udział kobiety, zdobyła I miejsce.

Sierż. szt. Marzena Grzelak zdobyła medal i dyplom za przepłynięcie najdłuższego dystansu w tym maratonie, w kategorii kobiet - co daje jej również VIII miejsce w Polsce. Spośród 20 wszystkich uczestników w Toruniu zajęła III miejsce!

Trzeci z kolei dyplom został jej przyznany jako najliczniejszej rodzinie biorącej udział w tym widowisku sportowym, ponieważ pływały z nią też dzieci - 16 letni syn, który przepłynął 5,250 km i 13 letnia córka-, która przepłynęła 6 km.

Pani sierżant, podobnie jak w minionym roku, w kolejnej Otyliadzie obiecuje poprawić swój wynik.

 

 

podinsp. Wioletta Dąbrowska

 

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl