Pożegnanie z jednostką nadinsp. Jarosława Sawickiego

Data publikacji: 16.03.2016

Wczoraj na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyła się uroczystość podczas, której nadinspektor Jarosław Sawicki pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Nadinsp. Jarosław Sawicki pod koniec lutego złożył raport odejścia ze służby.

W miniony wtorek komendant pożegnał się z policjantkami, policjantami i pracownikami Policji garnizonu zachodniopomorskiego oraz przedstawicielami administracji rządowej i samorządów lokalnych.

 

Nadinspektor Jarosław Sawicki dowodzenie Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie objął 16 lipca 2013 roku. Jest oficerem o szerokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu zawodowym. Swoje umiejętności doskonalił na wielu stanowiskach w pionie kryminalnym i prewencji, począwszy od komórek dochodzeniowo-śledczych na szczeblu komisariatu, skończywszy na stanowiskach kierowniczych Komend Wojewódzkich Policji. W swoim dorobku posiada m.in. odznaczenia: brązowy i srebrny "Krzyż Zasługi", srebrny medal za Zasługi dla Obronności Kraju, srebrny Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej oraz brązową  i srebrną odznakę "Zasłużony Policjant".

 

 

Nadinspektor Jarosław Sawicki nie krył wzruszenia podczas pożegnania. Mówił, że objęcie garnizonu zachodniopomorskiego było dla niego ogromnym wyzwaniem i niezwykle ważnym zwieńczeniem pracy zawodowej. Dziękował wszystkim współpracownikom policjantkom, policjantom i pracownikom Policji oraz wszystkim służbom i przedstawicielom administracji rządowej i samorządowej za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie województwa.

 


Pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji mł.insp. Andrzej Szymczyk powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie dotychczasowemu zastępcy ds. prewencji insp. Piotrowi Ostrowskiemu.

 


kom. Przemysław Kimon

Źródło: zachodniopomorska.policja.gov.pl