VI Włocławski Przegląd Spektakli Profilaktycznych

Data publikacji: 16.03.2016

„Każdy nałóg robi z człowieka niewolnika, a podobno ludzie pragną wolności…” to hasło tegorocznego przeglądu spektakli profilaktycznych. Do przeglądu zgłosiło się 14 grup ze szkół z Włocławka oraz powiatu włocławskiego. Wtorek 15.03 był pierwszym dniem eliminacji.

To już szósty raz, kiedy spotykamy się z grupami teatralnymi, które przygotowały przedstawienia do Włocławskiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych. Tegoroczny odbywa się pod hasłem „Każdy nałóg robi z człowieka niewolnika, a podobno ludzie pragną wolności…”.


Do tegorocznej edycji zgłosiło się 14 zespołów, które przez najbliższe dwa dni będą prezentowały się na deskach gościnnego dla nas Centrum Kultury Browar B. Cztery najlepsze zespoły zakwalifikują się do finału, który odbędzie się 22 marca b.r. o godz.10:00.

O kwalifikacji zespołów zdecyduje jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta Włocławek.
Nowością będzie możliwość wyboru najlepszej grupy z każdego dnia przeglądu, wyboru którego dokona sama publiczność.Wczoraj zaprezentowali się:


 

  • szkolny teatrzyk profilaktyczny „Supełek” pod kierunkiem Hanny Szczepańskiej, Zespół Placówek Oświatowych, Szkoła Podstawowa w Lubieniu Kujawskim, spektakl pt. ”W poszukiwaniu szczęścia”;
  • Uczniaki-Choceniaki pod kierunkiem Eweliny Skucha, Społeczne Liceum Ogólnokształcące, spektakl ”Druga szansa”;
  • koło teatralne pod kierunkiem Mirosławy Sieradzkiej, Zespół Szkół w Izbicy Kujawskiej, spektakl ”Zagubiona”;
  • Teatr Profilaktyczny Nieupoważnionym Wstęp Wzbroniony pod kierunkiem Agaty Wiśniewskiej, Gimnazjum nr 4 Włocławek, spektakl ”Więzień własnego nieba”;
  • Grupa Ósemka pod kierunkiem Moniki Romejko, Zespół Szkół nr 8 Włocławek, spektakl ”Afrodyta”;
  • Teatr Profilaktyczny Ambiwalencja pod kierunkiem Anny Grabowskiej, Zespół Szkół Samochodowych Włocławek, spektakl ”Zapłacisz?”;
  • zespół pod kierunkiem Danuty Żydowo, Zespół Szkół nr 4 Włocławek, IV LO, spektakl ”Iluzja”.

 


Wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć spektakle zapraszamy 16 marca o godz. 9.30 do Centrum Kultury Browar B, na kolejny dzień eliminacji, a także 22 marca o godz.10.00 na Galę Finałową!!

 

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl