Informacyjny Serwis Policyjny

IX Memoriał im. podkomisarza Tadeusza Bartosika

Zamieszczony Data publikacji 14.03.2016
W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji odbywał się IX Memoriał im. podkomisarza Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej. W zawodach rywalizowało osiem drużyn reprezentujących różne środowiska i instytucje. Najlepsza okazała się reprezentacja Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

Zakończył się Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika w Piłce Siatkowej. Zawody poświęcone pamięci podkom. Tadeusza Bartosika - policjanta, który oddał życie ratując ofiary zawalenia się hali na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich - odbywały się już po raz dziewiąty.

 

Podkom. Tadeusz Bartosik był funkcjonariuszem Policji od 1989 roku. Służbę pełnił w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach, gdzie codzienne wykonywanie obowiązków służbowych łączył z pracą w Orkiestrze Policyjnej, co było jedną z jego wielu pasji. 28 stycznia 2006 roku brał udział w zabezpieczeniu „Międzynarodowej Wystawy Gołębi”, odbywającej się na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich w Chorzowie. W czasie podjętej przez niego próby ratowania ludzkiego życia, zginął przygnieciony stalową konstrukcją dachu hali wystawowej, która runęła pod naporem zalegającego śniegu. Pośmiertnie został mianowany na stopień podkomisarza Policji, a w pierwszą rocznicę jego śmierci, hala sportowa na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, w której odbywa się memoriał, została nazwana jego imieniem.  

 

W turnieju wzięło udział 8 drużyn, reprezentujących różne instytucje związane z akcja ratowniczą na terenie MTK.

 

Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce: Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego w Bytomiu
II miejsce: Policja Katowice
III miejsce: Polski Czerwony Krzyż Katowice

 

Nagrody indywidualne zdobyli:

Bartosz Czekała - najlepszy rozgrywający,

Bartłomiej Lasek - najlepszy atakujący

Marek Nowak - najlepszy zawodniki turnieju.

 


Organizatorami zawodów byli: Oddział Prewencji Policji w Katowicach, Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Śląskiego, oraz Zarząd Terenowy Związków Zawodowych Policjantów Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

 

Nagrody najlepszym drużynom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczyli Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł.insp. Rafał Stanek. 

 

Źródło: slaska.policja.gov.pl

 
Tagi: memoriał
powrót
drukuj