Komendanci odsłonili tablicę upamiętniającą policjantów, którzy zginęli na służbie

Data publikacji: 11.03.2016

W Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy wspólnie z Komendantem Powiatowym, odsłonił tablicę upamiętniającą policjantów poległych w służbie. Funkcjonariusze Ci złożyli najwyższą ofiarę.

Pamiątkowa tablica jest symbolem hołdu dla policjantów st. post. Przemysława Krzemińskiego i sierż. szt. Waldemara Heringa,  którzy, będąc na służbie, zginęli tragicznie w wypadku drogowym w 2000 roku.

 

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…”.

 

To słowa roty ślubowania, którą przed podjęciem służby składa każdy policjant. Ci, którzy zginęli, wypełnili jej treść do końca. Odsłonięcia tablicy dokonałli Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Mirosław Elszkowski, w obecności kadry kierowniczej, rodzin poległych funkcjonariuszy oraz zaproszonych gości. W uroczystości uczestniczył Diecezjalny Duszpasterz Policji dla rejonu inowrocławskiego ks. kanonik Zenon Rutkowski, który poświęcił to wyjątkowe miejsce pamięci.

 

Polegli, cześć Waszej pamięci!

 

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl