Poznań - Trwa nabór do zespołu konnego!

Data publikacji: 10.03.2016

Policjanci - jeźdźcy wraz ze swymi wierzchowcami cieszą się w kraju doskonałą opinią. Dla policjantów praca z koniem to nie tylko obowiązek, ale także pasja. Obecnie wśród policjantów trwa wewnętrzny nabór do tej nietuzinkowej służby.

Poznańskie Ogniwo Konne Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu obchodzi w tym roku 16-lecie istnienia. Swoją siedzibę ma w podpoznańskim Lusowie.

Zwierzęta te doskonale sprawdzają się przy zabezpieczeniach imprez masowych oraz na terenach zielonych, w parkach czy lasach. Można je również napotkać na osiedlach, w centrum miasta oraz nad akwenami. Policjanci – jeźdźcy wraz ze swymi konnymi partnerami stanowią przyjacielski duet.

Funkcjonariusze każdego dnia dbają o swoje zwierzęta. Konia należy nakarmić, wyczyścić, przygotować do pracy. Zwierzęta te w terenie pracują głównie od wiosny do jesieni. Zima jest czasem poświęconym szczególnie na szkolenia i treningi. Policjanci pełniący służbę w zespole konnym to wielcy pasjonaci.

Obecnie wśród funkcjonariuszy trwa nabór wewnętrzny do tej nietuzinkowej służby.  Każdy policjant, będący w czynnej służbie może spróbować swoich sił w Ogniwie Konnym Wydziału Zabezpieczenia Miasta!

Kandydaci proszeni są o kontakt z Zastępcą Naczelnika Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kom. Mariuszem Naganowskim pod nr tel.

 

61 84 157 70 

784 518 080

 

oraz z Kierownikiem Ogniwa Konnego Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu sierż. szt. Agnieszką Idczak-Mazur pod nr tel.519 064 495.

 

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl