Dzień Kobiet w Komendzie Głównej Policji

Data publikacji: 08.03.2016

Tegoroczne święto należało do wyjątkowo hucznych. Wyróżniono wybrane spośród wielu garnizonów, najmocniej zaangażowane w służbę funkcjonariuszki, później wraz z innymi kobietami zaproszono je na uroczysty koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Wśród uhonorowanych za profesjonalizm i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych znalazło się sześć policjantek: kom. Ewa Kaim z KSP, podkom. Edyta Gerwatowska z KWP w Łodzi, asp. Joanna Osuchowicz z KMP w Poznaniu, podinsp. Małgorzata Biernacka z KMP w Katowicach, podkom. Emilia Kosma z KWP zs. w Radomiu oraz nadkom. Małgorzata Bigos z KWP w Lublinie. Podczas spotkania z nagrodzonymi, p.o. Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk dziękując im za szczególne oddanie służbie, podkreślił, że kobiety wnoszą do polskiej Policji wiele wartości i znacznie przyczyniają się do rozwoju tej instytucji.

 

P.o. Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk, podziękowania i życzenia złożył także oczekującym na występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, licznie przybyłym policjantkom i pracownicom Policji. Zaznaczając, jak ogromną rolę odgrywają kobiety w polskich służbach mundurowych zaprosił je na koncert. Nie zabrakło entuzjastycznie przyjętych utworów instrumentalnych, muzyki symfonicznej, rozrywkowej oraz filmowej. Muzyczne atrakcje nagrodzono owacjami na stojąco.

 

Gospodarzowi spotkania, p.o. Komendanta Głównego Policji mł.insp. Andrzejowi Szymczykowi oraz Orkiestrze Reprezentacyjnej Policji, podziękowania w imieniu wszystkich kobiet złożyła Zastępca Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji, insp. Kornela Oblińska.  

 

Honorata Szandecka

fot. Sławomir Katarzyński