Grodzisk Wlkp. - Zmodernizowany budynek komendy otwarty dla policjantów i obywateli

Data publikacji: 19.02.2016

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński uroczyście otworzył zmodernizowany budynek Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. Inwestycję zrealizowano ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji, przy wsparciu środków samorządowych. Budynek komendy został rozbudowany o nowe skrzydło. Obecnie jest to obiekt spełniający nowoczesne standardy techniczne i funkcjonalne.

W obecności kadry kierowniczej wielkopolskiej Policji, posłów, senatorów, starosty grodziskiego, burmistrzów, samorządowców z powiatu grodziskiego oraz przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją, 18 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński uroczyście otworzył zmodernizowany budynek Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Szef wielkopolskich policjantów podkreślił, iż nowy budynek nie powstałby gdyby nie Program Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Gorąco podziękował także wszystkim samorządom z terenu powiatu grodziskiego, które wsparły budowę.

Podczas przemówienia Wice Wojewody Pani Marleny Maląg usłyszeć można było ogromne zadowolenie oraz dumę w związku z ukończeniem rozbudowy komendy, której początki sięgają aż 1992 roku. Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Pan Henryk Szymański odniósł się do początków powstawania budynku komendy w Grodzisku, gdzie on jako dyrektor zakładu komunalnego nadzorował jej budowę. Na zakończenie uroczystego apelu Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wlkp. insp. Dariusz Rusinek wyraził wielką satysfakcję z okazji ukończenia budowy, która znacznie usprawni pracę funkcjonariuszy. Po uroczystościach przeprowadzonych zgodnie z ceremoniałem, z udziałem policyjnej orkiestry oraz kompanii honorowej KWP w Poznaniu, wszyscy goście mogli zwiedzić pomieszczenia, w których na co dzień pracować będą grodziscy policjanci.

W roku 1992 kiedy oddano do użytku budynek Komendy Rejonowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, obiekt został zaprojektowany i wybudowany dla 35 osób. Z upływem czasu ilość policjantów wzrosła, a tym samym ilość pomieszczeń nie ulegała zmianie. Obecnie w budynku Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim łącznie pracuje około 100 osób, policjantów i pracowników służby cywilnej.

Rozbudowa komendy o nowe skrzydło budynku rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku. Koszt budowy i wyposażenia wyniósł kilka milionów złotych. Komenda została przebudowana według ujednoliconych wytycznych, zgodnych z programem standaryzacji prowadzonym przez Komendę Główną Policji i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Komendę rozbudowano o budynek administracyjny uzupełniony o nowe wejście główne.  Dzięki temu policjanci zyskali kilkanaście nowych pomieszczeń biurowych oraz nowoczesne stanowisko kierowania jednostką.

Grodziska komenda to dwukondygnacyjny budynek z otaczającym go chodnikiem i parkingiem. Budynek administracyjny posiada przyjazną dla interesanta strefę recepcyjną z toaletą dla osób niepełnosprawnych oraz pokojem przyjęć. W budynku znajdują się nowe pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Pokoje biurowe zapewniają miejsce pracy dla policjantów i pracowników komendy. Obiekt otrzymał całkowicie nowe wyposażenie w sprzęt teleinformatyczny.

 

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl