Uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku Komendanta Głównego Policji

Data publikacji: 12.02.2016

Wczoraj 11 lutego br. w Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste zdanie obowiązków na stanowisku Komendanta Głównego Policji i pożegnanie ze sztandarem KGP oraz współpracownikami dotychczasowego Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja. Obowiązki Komendanta Głównego Policji będzie pełnił pierwszy Zastępca Komendanta Głównego mł. insp. Andrzej Szymczyk.

W spotkaniu udział wzięli Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński, I zastępca Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk oraz kadra kierownicza KGP oraz CBŚP.

Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński dziękując ustępującemu Komendantowi Głównemu Policji insp. Zbigniewowi Majowi podkreślił, że „był to intensywny, dobrze oceniany czas, okres bardzo dobrych działań całej formacji, która zaczęła się zmieniać w dobrą stronę. Podjęty został szereg dobrych decyzji, które wymagały uzgodnień, współpracy kierunkowej. Podejmowane one były z chęcią i z wielką energią. (…) Uważam, że Komendant podjął decyzję słuszną i honorową, nacechowaną troską o formację i postawą godną oficera. Przed nami ważne wydarzenia, Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO oraz inne imprezy, dla których bezpieczeństwa w ostatnim czasie razem bardzo intensywnie pracowaliśmy. Panie Komendancie bardzo dziękuję za czas dobrej współpracy!”

 

Ustępujący Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj pożegnał się z podwładnymi, dziękując im za wspólną pracę: „Szanowni Państwo, chciałem podziękować Panu Ministrowi Błaszczakowi, Panu Ministrowi Zielińskiemu i Pani Premier Szydło za podniesienie mnie do godności pierwszego Policjanta Rzeczpospolitej, do godności bycia osobą na tym stanowisku. Dla dobra instytucji, dla honoru munduru nie mogłem dłużej pełnić tak ważnej funkcji. Chcę wszystkim bardzo podziękować za te 20 lat służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Dla mnie to wielki honor mieć obok siebie takich współpracowników i policjantów. Panie Ministrze, jestem przekonany, że ta formacja jest formacją dobrą, formacją przygotowaną, która wypełnia podstawowe obowiązki w 100 procentach. Dziękując za służbę i oddanie, życzę Wam sukcesów. Wiem, że oddacie całych siebie, żeby ta formacja dalej funkcjonowała i pracowała na rzecz bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego. Panu Komendantowi Szymczykowi dziękuję jako Pierwszemu Zastępcy i życząc Mu samych sukcesów oddaję tę formację w najlepsze ręce.”

 

Przejmujący obowiązki Komendanta Głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk w imieniu własnym i kadry kierowniczej złożył podziękowania ustępującemu Komendantowi Głównemu. Podziękował za niezwykle dynamiczną i prężną współpracę. Podkreślił, że w tym okresie podjęto szereg dobrych, właściwych decyzji, szczególnie związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży oraz szczytem NATO . ”Panie Komendancie, życzę Panu wszystkiego dobrego w życiu prywatnym jak i w dalszej pracy zawodowej.” – powiedział na zakończenie.

 

Źródło: policja.pl