Pierwszy taki kurs w Szkole Policji w Katowicach

Data publikacji: 11.02.2016

W dniu 9 lutego 2016 r. w Szkole Policji w Katowicach rozpoczęło się szkolenie specjalistyczne dla policjantów pełniących służbę w komórkach ruchu drogowego o oznaczeniu RDs-1/16. Jest to pierwszy tego typu kurs specjalistyczny, który realizowany jest w naszej szkole. Do tej pory kurs prowadzony był jedynie przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

14 słuchaczy z różnych jednostek terenowych takich jak KMP Bydgoszcz, KMP Chorzów, KMP Katowice, KPP Cieszyn, KMP Łódź, KPP Kętrzyn, KMP Olsztyn, KPP Brzeg, KPP Szamotuły, KWP Poznań, KPP Jasło, KPP Trzebnica będzie poszerzać swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego, kontroli transportu drogowego, ręcznego kierowania ruchem i innych zagadnień związanych z ruchem drogowym. Ponadto słuchacze będą pełnić służbę na drogach publicznych na terenie województwa śląskiego.

 

W oficjalnym rozpoczęciu kursu wziął udział  Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Katowicach właściwy w sprawach dydaktycznych – insp. Jarosław Gałuszka oraz kierownik Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego – mł. insp. Dariusz Walczak wraz ze swoim zastępcą – podinsp. Tomaszem Stechnijem. Opiekunem dydaktycznym pierwszego kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego – część szczególna został młodszy wykładowca ZPiRD.


st. asp. Tomasz Dzierga

 

Źródło: katowice.szkolapolicji.gov.pl