Insp. Tomasz Michułka nowym szefem mazowieckiej Policji

Data publikacji: 10.02.2016

Insp. Tomasz Michułka jest od wtorku 9 lutego br. szefem mazowieckiej Policji. Zastąpił insp. Rafała Korczaka, który został odwołany z tego stanowiska przez Ministra Spraw Wewnętrznych. Michułka od stycznia pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka mazowieckiej Policji kom. Alicja Śledziona, we wtorek nowy komendant przejął obowiązki kierowania komendą od swojego poprzednika. Michułkę - na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu - powołał minister spraw wewnętrznych na wniosek Komendanta Głównego Policji. Dzień wcześniej ze stanowiska szefa mazowieckiej Policji odwołany został insp. Rafał Korczak.

 

Tomasz Michułka ma 45 lat. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu i Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Do Policji wstąpił w 1995 r. Od początku związany był z pionem kryminalnym. Służbę rozpoczynał jako asystent Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego w Komendzie Rejonowej Policji Łódź-Górna. W 2000 r. został kierownikiem sekcji II Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi, następnie był naczelnikiem Sekcji Kryminalnej IV Komisariatu KMP w Łodzi. Od 2005 r. piastował stanowisko z-cy naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. Od 2007 r. był naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi. W lutym 2014 r. został powołany na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Łodzi. Od stycznia pełnił obowiązki szefa łódzkiej komendy wojewódzkiej.

 

Źródło: PAP