Nadinsp. Mariusz Dąbek żegna się z mundurem

Data publikacji: 03.02.2016

Ustępujący z funkcji komendanta małopolskiej policji nadinsp. Mariusz Dąbek pożegnał się z dotychczasowymi podwładnymi oraz współpracownikami. Na stronach internetowych KWP w Krakowie zamieścił list pożegnalny, który publikujemy poniżej. Nowym komendantem wojewódzkim został insp. Tomasz Miłkowski.

Szanowni Państwo, Koleżanki, Koledzy policjanci, pracownicy Policji

Nadszedł ten dzień, kiedy po 25 latach służby żegnam się z mundurem. Przyznaję, że lata te spędzone wśród Was - moich podwładnych, ale zarazem  kolegów w służbie, minęły tak szybko, jakby było to kilka dni.

 

Bardzo miło wspominam te chwile, gdy rozpoczynałem służbę w Krakowie i spotkałem się z  życzliwością pracujących tu policjantów. Dzisiaj już wielu z tamtych policjantów nie pracuje, wielu też już odeszło na wieczną służbę, jak komendant Marek Woźniczka. Ale większość pozostaje, dalej pracując na rzecz małopolskiej społeczności i tym życzę spełnienia zawodowego.

 

Przez te 25 lat służby pracowałem na wielu stanowiskach roboczych oraz kierowniczych w różnych komórkach organizacyjnych. W każdej z nich tworzyliśmy zgrany zespół zarówno w sensie koleżeńskim jak też zawodowym, bo ciężkiej, policyjnej pracy nigdy nie brakowało.

 

Przez ostatnie 4 lata pełniłem funkcję komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie. Podsumowując ten czas, śmiało mogę stwierdzić, że wiele moich zamierzeń udało się zrealizować. Mam świadomość jednakże, że bez Was, Waszego zaangażowania i poświecenia  nie było by to możliwe, za co bardzo serdecznie dziękuję. Mogę śmiało stwierdzić, że i moje awanse to Wasza zasługa. Swoją funkcję komendanta wojewódzkiego starałem się wykonywać jak najlepiej, zarówno służąc społeczeństwu jak i Wam. Na pewno nie uniknąłem, jak każdy człowiek błędów, ale - nie były one na pewno zamierzone, ale jeżeli ktoś niektóre moje decyzje odebrał negatywnie, proszę o wyrozumiałość.

 

Podlegały mi wszystkie służby policyjne w naszym województwie. Dlatego też wielu z pracowników dobrze  znałem i znano mnie, – jaki jestem i czego wymagam. Osobiście mile będę wspominał wszystkich współpracowników, nasze znajomości, realizowane sprawy, gdyż to dzięki naszej wspólnej pracy małopolska Policja była zawsze dobrze oceniana.

 

Dziękuję, więc wszystkim za tą dobrą współpracę. Dziękuje wszystkim policjantom i pracownikom za ich trud i pracę,   dzięki którym garnizon małopolski  jest wysoko oceniany, za to, że przez te lata byłem dumny z moich podwładnych..

 

Od dziś garnizon małopolski Policji  obejmie mój następca insp. Tomasz Miłkowski.

 

Nowemu komendantowi  życzę pomyślności na tym stanowisku, realizacji planów, których być może mnie się nie udało do końca  zrealizować oraz długiej i  serdeczniej  współpracy z podwładnymi, którzy są  rzetelnymi fachowcami i wspaniałymi ludźmi.

 

Wiele razy powtarzałem, pozwólcie powtórzę jeszcze raz „Łatwo być komendantem, mając takich jak Wy ludzi”.

 

 

Mariusz Dąbek

 

Źródło: KWP w Krakowie