Pożegnanie Komendanta pilskiej szkoły

Data publikacji: 29.01.2016

W czwartek 28 stycznia, po 37 latach służby w Policji pożegnał się z mundurem przechodząc w stan spoczynku, dotychczasowy komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki.

Rozkazem Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja, insp. Jerzy Powiecki został zwolniony ze służby z dniem 31 stycznia 2016 r.

 

Obecnie pełniący obowiązki komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Piotr Leciejewski w serdecznych słowach wypowiadał się o odchodzącym na emeryturę komendancie. Pomimo, że wcześniej nie znał insp. Jerzego Powieckiego, ten ujął go swoją otwartością, chęcią niesienia pomocy i skromnością. Doceniając dokonania byłego komendanta insp. Piotr Leciejewski podkreślił - że obejmuje szkołę w bardzo dobrej kondycji.

 

Zastępca komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka, jako najbliższy współpracownik, podziękował insp. Jerzemu Powieckiemu za wszystkie lata służby. Wspomniał o wielkiej zalecie odchodzącego komendanta, jaką jest umiejętność współpracy z ludźmi. Zauważył, że nawet najlepszy zespół niewiele może zdziałać jeśli nie ma lidera mającego charyzmę, plan działania oraz takiego, który w momentach kryzysowych staje na wysokości zadania, podejmuje kluczowe i dobre decyzje.

 

Gratulacje, podziękowania oraz życzenia pomyślności i realizacji planów po przejściu na emeryturę złożyli komendantowi:

 

Zastępca Dyrektora Biura Służby Kryminalnej mł. insp. Krzysztof Kot, p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Piotr Mąka, Wiceprezydent Miasta Piły Krzysztof Szewc oraz Kapelan Szkoły Policji w Pile ks. dr Władysław Nowicki.

 

Insp. Jerzy Powiecki podziękował wszystkim za lata dobrej współpracy. Powiedział - że ludzie nie dzielą się na tych ważnych i mniej ważnych - a samą szkołę porównał - do sprawnie działającego mechanizmu w zegarku, w którym każdy element jest istotny dla prawidłowego działania całości.

 

Funkcjonariusze i pracownicy szkoły życzyli odchodzącemu komendantowi realizacji życiowych planów, dużo zdrowia, spełnienia marzeń - niech emerytura będzie przede wszystkim czasem dla rodziny oraz okazją do rozwijania pasji.

 

 

Paulina Politowska

Źródło: pila.szkolapolicji.gov.pl