Blisko 200 nowych policjantów wychodzi w teren

Data publikacji: 28.01.2016

Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi polskiej Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło w miniony wtorek ponad 200 słuchaczy. Rano młodzi policjanci przystąpili do egzaminu końcowego, a po południu otrzymali świadectwa ukończenia pierwszego w swojej policyjnej karierze szkolenia.

Młodzi policjanci po raz pierwszy w życiu założyli policyjny mundur pod koniec lipca ubiegłego roku i po kilku dniach trafili na podstawowe szkolenie zawodowe, które ukończyć musi każdy policjant rozpoczynający służbę. Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Końcowy test wiedzy składał się z 80 pytań.

Uroczyste zakończenie szkolenia i wręczenie świadectw odbyło się w auli słupskiej Szkoły Policji. Świadectwa wręczył absolwentom komendant Szkoły insp. Jacek Gil. Już tradycyjnie w uroczystości uczestniczyli będą bliscy i rodziny młodych policjantów.


Większość absolwentów od 28 stycznia pełnić będzie swoje pierwsze służby w terenie. Przed nimi jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 39 służb w ciągu 49 dni.
 

Źródło: slupsk.szkolapolicji.gov.pl