Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Policjanci dostaną nowe motocykle

Zamieszczony Data publikacji 10.09.2009
W ramach realizacji projektu Norweskiego Mechanizmu Finansowego, Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji podpisało umowę z generalnym importerem motocykli marki Triumph na Polskę, firmą INTERCARS S.A. na dostawę 51 motocykli Triumph typ 115 NG, wersja SMTTTG7465S, (nazwa handlowa Triumph Tiger 1050). Dostawa sprzętu transportowego przewidziana jest między 21.10 a 18.11 br.

Są to motocykle w wersji oznakowanej, przeznaczone dla Wydziałów Ruchu Drogowego. Wyposażenie motocykla obejmuje również nowoczesne środki łączności.

Trimph Tiger to pierwsze motocykle typu "ciężkie enduro" używane w polskiej Policji. Zawieszenie pojazdu, które jest wyższe niż w dotychczas używanych motocyklach, pozwoli na patrolowane niedostępnych do tej pory dróg gruntowych lub odcinków dróg w złym stanie technicznym. 3-cylindrowy rzędowy silnik motocykla o mocy 115 KM i momencie obrotowym równym 100 Nm przy 6 250 obr./min. doskonale sprawuje się w ruchu miejskim jak i na długich trasach. Osiągi motocykla przy masie ok. 230 kg są aż nadto wystarczające.

Każdy motocykl będzie dostarczony z bardzo nowoczesnym systemem łączności podkaskowej oraz, po raz pierwszy zastosowany w polskiej Policji, na wzór Policji z europy zachodniej, kombinezon motocyklisty wykonany z nowoczesnych tkanin poliamidowych w kolorze granatowym.

 
Tagi:
powrót
drukuj