Nowy Zastępca Komendanta Głównego Policji

Data publikacji: 26.01.2016

Insp. Jan Lach, były pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Opolu, został nowym zastępcą Komendanta Głównego Policji.

26 stycznia br. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji inspektora Jana Lacha.

 

Nowy komendant będzie odpowiadał za pion prewencji i ruchu drogowego.

 

Inspektor Jan Lach urodził się w 1965 roku. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w Policji pełni od 1991 r. W 1998 r. został naczelnikiem sekcji dochodzeniowo-śledczej w KPP w Kędzierzynie-Koźlu, a rok później Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji odpowiedzialnym za pion kryminalny. W czerwcu 2004 r. powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Głubczycach. Dwa lata później objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich, a w marcu 2009 r. stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Opolu. Od 2012 r. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Odpowiedzialny za Pododdział Prewencji Policji oraz:

-  Wydział Prewencji,
-  Sztab Policji,
-  Wydział Ruchu Drogowego,
-  Wydział Konwojowy,
-  Sekcję Antyterrorystyczną.

 

Insp. Jan Lach mieszka w Kędzierzynie-Koźlu, jest żonaty, ma trójkę dzieci. Jego hobby to sport i motoryzacja.

 

 

fot. Andrzej Mitura