Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku

Data publikacji: 22.01.2016

Insp. Jarosław Rzymkowski został Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku. W uroczystości mianowania wzięli udział: insp. Zbigniew Maj Komendant Główny Policji Wicewojewoda Pomorski, komendanci miejscy i powiatowi garnizonu pomorskiego oraz kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

21 stycznia o godz. 13.00 Komendant Główny Policji  insp. Zbigniew Maj uroczyście zaprezentował nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Został nim dotychczasowy I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski.

Na uroczystości obecny był Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk,  kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, komendanci miejscy i powiatowi woj. pomorskiego, kapelan pomorskich funkcjonariuszy oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Insp. Jarosław Rzymkowski służy w Policji od 1990 roku. Jest absolwentem Studium Oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Służbę zaczynał na stanowiskach wykonawczych w pionie kryminalnym. Od roku 2002 pełnił stanowiska kierownicze. Był komendantem miejskim w Koninie, a wcześniej przez 5 lat  Komendantem Powiatowym Policji w Kole.

Nowy komendant był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany m.in. Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Brązowym Krzyżem Zasługi.

Podczas ceremonii odczytany został tekst decyzji personalnej Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  Mariusza Błaszczaka. Nowo powołany komendant wojewódzki zgodnie z ceremoniałem przywitał się ze sztandarem KWP w Gdańsku.

Insp. Jarosław Rzymkowski kierował będzie prawie 6 tysięcznym garnizonem pomorskim.

Komendant Główny Policji podziękował zgromadzonej kadrze kierowniczej za wspólną pracę w bardzo dobrej atmosferze, podczas gdy pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Wyraził słowa uznania za rzetelność i zaangażowanie pomorskich policjantów w służbie. Powiedział także, że sprawowana funkcja była dla niego ogromnym zaszczytem. Wprowadzając komendanta wojewódzkiego w Gdańsku życzył mu sukcesów i pomyślności na nowym stanowisku.

 

Fot.KWP w Gdańsku

Źródło: www.pomorska.policja.gov.pl